Wszyscy uczestnicy konkursu plastycznego zorganizowanego przez GOK w Łukowej, służącego promocji dunajow łukowskich dunajników łukowskich, otrzymali nagrody. Wartość ich była zróżnicowana oraz adekwatna do wysiłku i artyzmu wykonanej pracy.

Konkurs został podsumowany w kościele parafialnym po Mszy św. o godz. 12.00 w niedzielę 17 stycznia 2021r.

Pani dyrektor GOK odczytała protokół. Następnie uczestnicy konkursu ze szkół podstawowych w Łukowej i Chmielku oraz jedna osoba ze szkoły średniej odebrali przygotowane dla nich dyplomy i nagrody.

Zdobywcą nart zjazdowych został Szymon Stelmach z Podsośniny, który przygotował pracę przestrzenną. W zimowej scenerii pod rozświetlonym migającymi gwiazdami niebem, przedstawieni zostali dunajnicy w sukmanach. Scena obrazuje przyjmowanie „zapłatejki”. Wszystko wykonane z niezwykłą precyzją i wiernością tradycji łukowskiej. Gratulujemy!

Wśród laureatów znalały się dwie osoby, które zdobyły II miejsce: Julia Furgała i Martyna Pikuta. Wyróżniono prace: Amelki i Milenki Jurkiewicz, Patrycji Pękala, Izabeli Bździuch, Nikoli Pękala i Mateusza Gacy. Ich autorzy dostali sanki ślizgowe.

Właścicielami ślizgów śniegowych zostali pozostali uczestnicy.

Zapraszamy do galerii zdjęć..

10 stycznia 2021 r. Maja Bielak z Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej zdobyła III miejsce w XXVII MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK im. Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie, który w tym roku odbył się online. Festiwal w Będzinie to jeden z największych kolędowych przeglądów w Europie, a zarazem jeden z największych amatorskich festiwali muzycznych w kraju. Maja zdobyła prestiżowe miejsce za zaśpiewanie białym głosem apokryficznej kolędy łukowskiej „Przylecieli tak śliczni anieli” i pastorałki „Żeńże wołki żeń”. Gratulacje ogromne  dla Mai i p. Sławomira Kuczka, pod którego kierunkiem osiągnięty został sukces.

Chór "Harmonia" działający przy GOK w Łukowej wystąpił 6 stycznia 2021r.
w kościele parafialnym z przepięknym koncertem kolęd. Próby odbywały się
w warunkach pandemii, przez co, Pan Dyrygent i Chórzyści zasługują na
największe uznanie.Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiczną odwołany został VIII
Gminny Orszak  Trzech Króli organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w
Łukowej. Koncert "Harmonii" wypełnił tę lukę cudownie.

 

Zdjęcia w galerii...

Wójt Gminy Łukowa podaje do publicznej wiadomości informację, iż dnia 05.01.2021r. w siedzibie Urzędu Gminy (tablica ogłoszeń) oraz na stronach internetowych Gminy (www.lukowa.pl, https://uglukowa.bip.lubelskie.pl) na okres 21 dni został umieszczony wykaz nieruchomości położonych w miejscowości Osuchy gmina Łukowa przeznaczonych do sprzedaży w drodze przetargu.

https://uglukowa.bip.lubelskie.pl/upload/pliki/wykaz.pdf

5 listopada 2020 r. zwyczaj Dunajowania Łukowskiego wpisany został na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. Jest to pierwszy taki wpis z terenu Województwa Lubelskiego.

Goniec łukowski do nabycia w cenie 5 zł.

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2021 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.