Dyrekcja i pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej jako organizatorzy VI Orszaku Trzech Króli w Łukowej składają podziękowanie p. wójtowi i KGW z Szostak i Pisklak za współorganizację, Ks proboszczowi z Łukowej za odprawienie Mszy św. i za nagłośnienie, panom, którzy wcielili się w postaci Trzech Króli, p. Zbyszkowi za udostępnienie koni, nauczycielom i uczniom ze Szkoły Podstawowej w Chmielku i ze Szkoły Podstawowej w Łukowej za przygotowanie scenek i jasełek oraz udział w koncercie „Maleńkiemu, Maluchy”, druhom strażakom za zabezpieczenie trasy przemarszu i udostępnienie remizy oraz wszelką pomoc, chórom i zespołom za prowadzenie wspólnego kolędowania i upieczenie ciastek, paniom ze stowarzyszenia za przygotowanie gorącej herbaty, Chórowi „Wiolinki” i Zespołowi „Lucus” za świąteczny występ, wszystkim mieszkańcom naszej gminy i gościom za udział.

Do nabycia w GOK jest nagranie DVD z przebiegu orszaku.

Zdjęcia z Orszaku w galerii..

Zawiadamia się wszystkich mieszkańców Gminy Łukowa, że termin zbiórki odpadów komunalnych w miesiącu styczniu ulegnie przesunięciu.

Powyższe podyktowane jest odmową podpisania umowy przez  Zakład Gospodarki Komunalnej w Biłgoraju rozstrzygniętego przetargu i tym samym uruchomieniem kolejnej procedury przetargowej.

Przewidywany termin wyłonienia nowego odbiorcy odpadów na lata 2019-2020 to 15-20 styczeń 2019 rok.

W Noc św. Szczepana, tak jak przed wiekami, pod oknami panien, gruchnęli męskim śpiewem nasi panowie - dunajnicy. Podtrzymują oni jedyny w Polsce zwyczaj, którego celem jest składanie życzeń związanych z szybkim zamążpójściem. Do grupy dunajników dołączyli w tym roku Dominik i Kacper, którzy od kilku miesięcy pobierali nauki u mistrza danego śpiewu p. Stanisława Ciepli, w ramach ministerialnego projektu, w całości przygotowanego przez pracowników GOK w Łukowej. Nie do wszystkich panien szczęście się uśmiechnęło, by gościć u siebie w tym roku dunajników. Na pewno przyjdą za rok.

MALEŃKI JEZUSEK, KTÓRY JUŻ NIEBAWEM NAM SIĘ NARODZI, NIECHAJ WAM, ŁUKOWSCY KRWIODAWCY CHOJNIE WYNAGRODZI.

Podczas przedświątecznej akcji poboru krwi współorganizowanej przez stację paliw Petrol Panów Mirosława i Wojciecha Peciów, krew chciało oddać 111 krwiodawców, ostatecznie podzieliło się nią z potrzebującymi  98 dawców. Dziękujemy!

Zdjęcia w galerii...

 

Numer konta bankowego, na które można wpłacać dobrowolne 
środki pieniężne.

Nr konta: 
91 9619 0003 2001 0000 1427 0005
z dopiskiem "Pogorzelec Podsośnina".

Do nabycia w sklepach nowy numer "Gońca Łukowej", cena 3 zł.

Listopad 2018
Listopad 2018
Wersja elektroniczna

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2019 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.