Gmina Łukowa zaprasza w niedzielę 11 listopada do wspólnego świętowania

100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Program uroczystości patriotyczno – religijnych jest następujący:

9:30 – zbiórka pocztów sztandarowych, władz samorządowych, druhów strażaków wszystkich jednostek z Gminy Łukowa, orkiestry dętej, młodzieży szkolnej przy urzędzie gminy w Łukowej

9:45– przemarsz do kościoła parafialnego

o godz. 10:00 – gimnazjaliści zachęcą do wspólnego śpiewania pieśni legionowych i żołnierskich – pomocą będą śpiewniki. Po mszy odbędzie się wręczanie nagród zwycięzcom konkursów patriotycznych organizowanych przez GOK w Łukowej.

Następnie na parkingu bezpośrednio przed bramą zatańczą poloneza uczniowie klas V szkoły podstawowej w Łukowej. Potem posadzony zostanie Dąb Niepodległości.

 

Te część zakończy wiązanka melodii patriotycznych w wykonaniu orkiestry dętej. Delegacje gminne z kwiatami i zniczami udają się na groby Obrońców Niepodległości na cmentarze i mogiły w Osuchach, Łukowej, Podsośninie, Borowcu i w Maziarzach.

Dalsze świętowanie - od godz. 17.45 w łukowskim kościele.

Rozpocznie się krótkim występem Zespołu „Lucus” działającego przy GOK w Łukowej, po którym wysłuchamy Koncertu Patriotycznego „Drogi Wolności” w wykonaniu gościa specjalnego tj. Lubelskiej Federacji Bardów. Serdecznie zapraszamy.

Rekordowa kwesta Społecznego Komitetu Opieki nad Cmentarzami w Gminie Łukowa. 1 i 2 listopada 34 kwestujących, wspomaganych przez 30 wolontariuszy z łukowskiego gimnazjum i szkoły podstawowej zebrało
14.061,04zł. Dziękujemy bardzo za hojne datki.

Zapraszamy do galerii..

 

Zespół "Lucus" działający przy GOK w Łukowej został wyróżniony na 7. Regionalnym Przeglądzie Chórów, który odbył się 14.10.2018 r. w Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej w Lubaczowie

Przegląd miał charakter konkursu i skierowany był do chórów działających na terenie archidiecezji przemyskiej oraz diecezji: zamojsko-lubaczowskiej i rzeszowskiej. Celem imprezy była  prezentacja osiągnięć chórów amatorskich, wymiana doświadczeń oraz pielęgnowanie tradycji śpiewania utworów o tematyce Maryjnej.

Złote Gody – pięćdziesiąta rocznica ślubu

W niedzielę 7 października 2018 roku odbyła się uroczystość związana z jubileuszem 50-lecia pożycia małżeńskiego par z gminy Łukowa.

            Z tej okazji w kościele parafialnym odbyła się msza święta. Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii ks. Waldemar Kostrubiec.
            Jubilaci odnowili przysięgę małżeńską i otrzymali pamiątkowe dyplomy od
ks. bp. Mariana Rojka.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury.

W dowód uznania dla małżeństw, które razem przeżyły ze sobą 50 lat wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP oraz okolicznościowe dyplomy i kwiaty, które wręczyli Wójt Gminy Łukowa – Stanisław Kozyra, Kierownik USC- Elżbieta Kowalczuk, przewodniczący Rady Gminy Łukowa -Tadeusz Kraczek, zastępca Kierownika USC- Anna Jakuś.

Do nabycia w sklepach nowy numer "Gońca Łukowej", cena 3 zł.

Czerwiec 2018
Czerwiec 2018
Wersja elektroniczna

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2018 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.