GOK w Łukowej organizuje 12 kwietnia wyjazd do Teatru w Warszawie na komedię „Ożenek” w obsadzie samych znanych i lubianych aktorów.

Zapisy są do środy tj. do 20 lutego!

Jest to okazja na spotkanie z prawdziwą sztuką w najlepszym wydaniu.

Wyjazd do teatru Michała Żebrowskiego w Warszawie

GOK w Łukowej organizuje 12 kwietnia wyjazd do Teatru w Warszawie na komedię „Ożenek” w obsadzie samych znanych i lubianych aktorów. Zapisy są do środy tj. do 20 lutego! Jest to okazja na spotkanie z prawdziwą sztuką w najlepszym wydaniu.

 

26 stycznia br. odbył się VI Rzeszowski Festiwal Kolęd i Pastorałek, w którym uczestniczyło 35 chórów m.in. z Warszawy, Wrocławia, Poznania , Łodzi, Lublina, Rzeszowa, a także z Ukrainy. Zainteresowanie festiwalem było w tym roku tak duże, że Komisja Artystyczna kwalifikowała chóry na podstawie nagrań.

Przesłuchania oceniało Jury w osobach wybitnych znawców śpiewu chóralnego.

Podczas festiwalu, który odbywał się w budynku Studium Muzyki Liturgicznej w Rzeszowie, wystąpiły dwa chóry z Łukowej: ” Harmonia’’ przy Szkole Podstawowej i „ Lucus” działający przy GOK pod dyrekcją Sławomira Kuczka. Oba chóry zyskały wysoką ocenę jurorów i znalazły się w gronie finalistów. „ Lucus”, który działa od 10 miesięcy, a w swoim dorobku wyśpiewał „Bursztynowy Różaniec” w Górecku i otrzymał Wyróżnienie na Festiwalu Pieśni Maryjnej w Lubaczowie, tym razem otrzymał „Brązowy Dyplom” w kategorii chórów dorosłych. Chór „ Harmonia” potwierdził wysoki poziom artystyczny i zdobył „Srebrny Dyplom” w kategorii chórów dziecięcych i młodzieżowych. Po występie otrzymaliśmy gratulacje od pochodzącego z Łukowej, a znanego i cenionego w świecie lekarskim Rzeszowa, chirurga p. Eugeniusza Dąbrowskiego i mieszkającej od lat w Rzeszowie p. Zofii Słoma. Pan Eugeniusz w latach studenckich należał do chóru akademickiego. Pani Zofia z kolei śpiewała w chórach rzeszowskich kościołów. Oboje wyrazili dumę z rozsławiania Łukowej przez młodych rodaków. Pani Zofia miała dodatkową satysfakcję, bo wśród „ Sreberek” śpiewała jej bratanica Zuzia. Jedna z obecnych słuchaczek w porywie serca, za piękny śpiew, obdarowała nasze dzieci słodyczami. Atrakcjami, które jak zawsze towarzyszą wyjazdom na festiwale był spacer po Rzeszowie, zakupy w Galerii Rzeszowskiej, pizza w „Grocie”. Werdykt jurorów dotarł do chórzystów w czasie drogi powrotnej i wywołał eksplozję radości.

Dyrekcja i pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej jako organizatorzy VI Orszaku Trzech Króli w Łukowej składają podziękowanie p. wójtowi i KGW z Szostak i Pisklak za współorganizację, Ks proboszczowi z Łukowej za odprawienie Mszy św. i za nagłośnienie, panom, którzy wcielili się w postaci Trzech Króli, p. Zbyszkowi za udostępnienie koni, nauczycielom i uczniom ze Szkoły Podstawowej w Chmielku i ze Szkoły Podstawowej w Łukowej za przygotowanie scenek i jasełek oraz udział w koncercie „Maleńkiemu, Maluchy”, druhom strażakom za zabezpieczenie trasy przemarszu i udostępnienie remizy oraz wszelką pomoc, chórom i zespołom za prowadzenie wspólnego kolędowania i upieczenie ciastek, paniom ze stowarzyszenia za przygotowanie gorącej herbaty, Chórowi „Wiolinki” i Zespołowi „Lucus” za świąteczny występ, wszystkim mieszkańcom naszej gminy i gościom za udział.

Do nabycia w GOK jest nagranie DVD z przebiegu orszaku.

Zawiadamia się wszystkich mieszkańców Gminy Łukowa, że termin zbiórki odpadów komunalnych w miesiącu styczniu ulegnie przesunięciu.

Powyższe podyktowane jest odmową podpisania umowy przez  Zakład Gospodarki Komunalnej w Biłgoraju rozstrzygniętego przetargu i tym samym uruchomieniem kolejnej procedury przetargowej.

Przewidywany termin wyłonienia nowego odbiorcy odpadów na lata 2019-2020 to 15-20 styczeń 2019 rok.

Do nabycia w sklepach nowy numer "Gońca Łukowej", cena 3 zł.

Listopad 2018
Listopad 2018
Wersja elektroniczna

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2019 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.