Dyrektor GOK w Łukowej wraz z Biłgorajskim Stowarzyszeniem Kolarzy "Miód Kozacki" i Stowarzyszeniem Kolarzy "Team Bystre" organizuje 23 sierpnia 2020 roku WYŚCIG ROWEROWY dla dzieci i młodzieży ( od 6 do 15 lat). Jest to kolejna taka impreza sportowa o charakterze patriotycznym organizowana w Łukowej pod koniec wakacji. W ubiegłym roku wyścig poświęcony był Żołnierzom Września 1939. W tym roku uczestnicy uczczą wszystkich Obrońców Zamojszczyzny 1920 biorących udział w zwycięskich walkach z bolszewikami pod Zamościem i Komarowem.Chętni zobowiązani są do zapoznania się z regulaminem i dostarczenia oryginału formularza zgłoszeniowego podpisanego przez opiekuna ( do pobrania na stronie www. lukowa.pl).

Udział w wyścigu nakłada na uczestników dodatkowe obostrzenia sanitarne w związku ze stanem epidemii.

Na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody.

Każdy uczestnik będzie także nagrodzony.

Kontakt z GOK w Łukowej: 84 68740 60, www.lukowa.pl  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

regulamin do pobrania

Formularz zgłoszenia

Zapraszamy do galerii zdjęć..

Data: 01 08 2020
godz. 11:30
Miejsce: Gościniec Fryszarkowski - Gmina Józefów (Puszcza Solska)

BeeActive Race - Jazda Indywidualna na czas (ITT). W ubiegłych latach organizowane były wyścigi kolarskie, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem kolarzy z całej Polski. W tym roku organizatorzy podjęli decyzję o zorganizowaniu imprezy sportowej „BeeActive Race - Jazda Indywidualna na czas (ITT)”, która miałaby zostać przeprowadzona w 1 sierpnia br. na drodze leśnej "Gościniec Fryszarkowski" rejony Puszczy Solskiej w godzinach od 11:30 do około 14:00.

 

Dodatkowo w przyszłości chcą rozwijać naszą serię wyścigów "BeeActive Race" o kolejne edycje na terenie Roztocza. Niestety ze względu COVID-19 jesteśmy w tym roku zmuszeni do organizacji tylko jednej edycji dla młodzieży i dorosłych. Informacje dotyczące wyścigu zostały rozpowszechnione na portalach społecznościowych. Jak dotąd zainteresowanie wyścigiem jest bardzo duże. Chęć udziału zgłaszają osoby nie tylko z Podkarpacia i Lubelszczyzny, ale z całej Polski i sąsiedniej Ukrainy.

Wysoki poziom przeprowadzenia imprezy na malowniczej i bezpiecznej trasie Lasów Państwowych w Puszczy Solskiej na pewno przyczynią się do promowania regionu, sponsorów i partnerów wyścigu.

Dodatkowe informacje:

Tutaj..

Wyścig BeeActive Race..

Tegoroczne obchody rocznicowe w Osuchach miały religijny charakter. Na cmentarzu partyzanckim odprawiona została Msza św. polowa i złożone kwiaty na grobach żołnierskich.

Mszę św. celebrowali: ks. Proboszcz kanonik Waldemar Kostrubiec, ks. kanonik dr Czesław Galek – kapelan AK i ojciec Jacek Piotrowski – siostrzeniec zmarłej w zeszłym roku sanitariuszki Sabiny Wośkowiak ps. Tęcza.

Bezpośrednio po Mszy św. wręczone zostały nagrody Finalistom XXI Powiatowego Konkursu o AK i BCh na Ziemi Biłgorajskiej. Przybył na uroczystości jeden z żyjących uczestników bitwy. Był nim  Włodzimierz Łój ps. Wir z oddziału BCh 'Rysia".

Salwą honorową w wykonaniu GRH oddano na cmentarzu hołd Partyzantom Osuchowskim.

GOK w Łukowej wydał okolicznościową publikację - album „Osuchy 1944. Partyzancka Droga Krzyżowa kardynała Stefana Wyszyńskiego” i zrealizował do niego film. Te wydawnictwa  w sytuacji panującej epidemii stały się bardzo dobrą formą uczczenia Poległych w bitwie nad Sopotem Żołnierzy AK i BCh. Film obejrzało w ciągu tygodnia 2,5 tys osób. Patronat honorowy nad filmem i albumem objęli: Ks. Biskup Polowy Wojska Polskiego gen. Józef Guzdek i Minister Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Pan Jan Józef Kasprzyk.

Promocja filmu odbyła się bezpośrednio po Mszy św. polowej 28 czerwca 2020 r. w Domu Kombatanta w Osuchach. Film jest dostępny na YouTube GOK Łukowa, na stronie TV Biłgoraj i na Facebooku Osuchy 1944. Album jest do nabycia w GOK.

Salwą honorową w wykonaniu GRH oddano hołd Partyzantom osuchowskim.

W czasie pacyfikacji Gminy Łukowa tj. od 2 lipca do 15 lipca 1943 r. zabitych zostało 44 mężczyzn, 48 kobiet i 49 dzieci. Wywieziono do obozów i na przymusowe roboty do Niemiec 1359 mężczyzn, 1563 kobiety i 1252 dzieci. Spalono 26 budynków mieszkalnych.

Informujemy, iż przy składaniu wniosków na świadczenie "Dobry start" należy w jednym wniosku wpisać wszystkie dzieci, którym przysługuje świadczenie. Błędne jest wypełnianie osobnych wniosków dla każdego dziecka.
Świadczenie dobry start nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole - wypełniając oświadczenie należy pamiętać, że dotyczy ono tylko dzieci w wieku od 6 do 9 lat.
 
Przypominamy
 
w tym roku nie trzeba składać kolejnego wniosku o przyznanie świadczenia wychowawczego w ramach programu „Rodzina 500+”. Wniosek złożony w ubiegłym roku, czyli w terminie od 1 lipca 2019 r., to świadczenia przyznane do końca maja 2021 r.
Obecna sytuacja pandemiczna w kraju uniemożliwia organizację tegorocznych uroczystości rocznicowych w Osuchach w tradycyjnym wydaniu.

Goniec łukowski do nabycia w cenie 5 zł.

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2020 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.