W celu darmowego pozyskania pełnej wersji e-booka prosimy o kontakt z wydawcą: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 
 
Osuchy 1944. Największa bitwa polskich partyzantów.
Kamil Kopera
Łukowa 2019 
ISBN 978-83-936-794-5-2
 
Wydawca:
Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
23-412 Łukowa 569A
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

15 stycznia odszedł od nas Franciszek Iwaniec – od lat grajacy wraz z kolegami z orkiestry na wszystkich łukowskich ślubach, zabawach i imprezach. Wspóltwórca orkiestry dętej, nauczyciel mlodych łukowskich muzykantów, śpiewak Chóru „Łukowianie”, zasłużony druh OSP oraz kombatant uświetniajacy Swoją osobą kombatancki poczet sztandarowy. Wielki Człowiek - zawsze uśmiechnięty, niezwykle serdeczny i uczynny, dla każdego mający dobre słowo. Odszedł jeden z symboli szlachetnych ludzi naszego społeczeństwa.

 

Pogrzeb odbędzie się w piątek 17 stycznia, o godzinie 12:00 – różaniec o 13:00 – Msza św. pogrzebowa.

 

Łukowa, 5 stycznia 2020 r.

Więcej zdjęć w galerii..

W dniach 6 - 8 grudnia br. odbyła się XX Edycja Krakowskiego Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych. Międzynarodowe Jury przyznało Chórowi „Harmonia” działającemu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łukowej "Brązowy Dyplom" w kategorii chórów dziecięcych. Nasi młodzi artyści mieli wyjątkową okazję wysłuchania chórów z innych państw. Niedziela była dla wszystkich dniem szczególnym, dlatego że nasz chór brał udział w liturgii Mszy Świętej w Sanktuarium Jana Pawła II. Po raz pierwszy w historii, „Harmonia” śpiewała dla ponad 2 tysięcy ludzi. Na koniec zwiedziliśmy wnętrze Kościoła, gdzie znajdują się relikwie Świętego Jana Pawła II.

1 grudnia, na rozpoczęcie adwentu, dzięki życzliwości księdza proboszcza, spektakl "Brat naszego Boga" na podstawie dramatu Karola Wojtyły po raz drugi mogli obejrzeć mieszkańcy naszej gminy i parafii tym razem w kościele parafialnym w Łukowej. Z Zamościa z parafii św. Brata Alberta przybyła na to wydarzenie grupa 50 osób z ks. Łukaszem Kolasą – wikariuszem tej parafii.

Dzięki ks. Proboszczowi Markowi Mazurkowi przywiezione zostały relikwie św. Brata Alberta i 300 chlebków, które na co dzień otrzymuje działająca przy parafii zamojskiej „Jadłodzielnia”. Ponadto goście rozdawali kartki świąteczne i obrazki Brata Alberta.

Zaproszenie przyjęła także pani poseł Beata Strzałka. Byli obecni goście z Tarnogrodu i Józefowa.

Pomimo tego, że warunki klimatyczne niezbyt sprzyjały aktorom i widzom, bo było zimno, nasi artyści znowu pokazali swoje wielkie umiejętności. Było to wielkie przeżycie religijne, ale także dotknięcie prawdziwej sztuki płynącej ze światła wiary dwóch wielkich świętych: Karola Wojtyły i Adama Chmielowskiego.

Kalendarz łukowski do nabycia od 15 listopada 2020 r. w sklepach.

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2020 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.