GOK W ŁUKOWEJ ZAPRASZA CHĘTNE DZIECI NA ZAJĘCIA:

  • PLASTYCZNE

  • TANECZNE

  • NAUKI GRY NA GITARZE, PIANINIE I SAKSOFONIE

    ORAZ DOROSŁYCH

  • NA SZYBKĄ NAUKĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

ZAPISY DO 24 WRZEŚNIA W GOK LUB TEL. 84 687 40 60

W dniu obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej o godz. 11.00 delegacja złożona z Wójta Gminy, pani Dyrektor GOK, druhów strażaków, Dyrekcji i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Łukowej im. Jana Pawła II oraz łukowskich kombatantów złożyła kwiaty i zapaliła znicze przy pomniku Żołnierzy Września 1939 r. na cmentarzu parafialnym w Łukowej. Było to oddanie hołdu 114 żołnierzom Armii Kraków poległym 15 – 16 września 1939 roku w bitwie pod Podsośniną Łukowską i pochowanym w kwaterze wojskowej na cmentarzu parafialnym.

O godzinie 11:30 wyruszył spod kościoła korowód dożynkowy prowadzony przez orkiestrę dętą pod batutą p. Franciszka Iwańca. Uczestniczyli w nim: dziewczynki z wiankami dożynkowymi na głowach biorące udział w konkursie GOK, chłopcy niosący wiechy dożynkowe i Relikwie św. Izydora – patrona rolników, starostowie dożynkowi tj. państwo Sylwia i Bartłomiej Dzikoniowie, delegacje wieńcowe reprezentujący wszystkie sołectwa z gminy Łukowa, władze samorządowe oraz zaproszeni goście.

Po powitaniu uczestników korowodu przez p. dyrektor GOK zespolone głosy pań z Łukowej, Chmielka, Szostak i Pisklak pieśniami podziękowały Bogu za tegoroczne plony. Następnie rozstrzygnięty został konkurs na wianek dożynkowy. Spośród 28 dziewczynek najpiękniejszy uwity wianek miała Nikola Bochniak z Chmielka. Wyróżnienia otrzymały: Maja Bielak, Iga Malinowska, Dagmara Syty, Blanka Dzikoń, Milena Hyz, Anastazja Lewańska, Laura Wyrwa. Każda z uczestniczek otrzymała dyplomik i atrakcyjną nagrodę.

Sponsorami nagród dla dziewczynek byli: GOK w Łukowej, a także: Danuta i Mirosław Mielnikowie, Maria i Jerzy Cieplowie, „Słoneczna Kalifornia” Marcin Rakszawski, Firma Handlowo-Usługowa „Majster” Krzysztof Bieńko oraz Delikatesy Centrum Haliny i Józefa Grzybów.

Po odegraniu przez orkiestrę hymnu państwowego nastąpiło uroczyste otwarcie dożynek. Naprzeciw głównym starostom dożynkowym wyszli na spotkanie gospodarze dożynek: Pan Stanisław Kozyra - Wójt Gminy Łukowa, Ks. Kanonik Waldemar Kostrubiec - Proboszcz Parafii Łukowa i Ks. Marek Tworek - Proboszcz Parafii Chmielek, po czym nastąpiło przekazanie chleba. Wszystkich zebranych powitał wójt i poprosił kapłanów o odprawienie Mszy św. w intencji rolników.

Podczas Mszy św. w darach ołtarza niesione były przez dzieci z Szarajówki białe gołębie – jako wołanie o zaprzestanie wojen i nienawiści na świecie. Po zakończeniu Mszy św. wszyscy podzielili się chlebem, owocami i słodyczami. Część rozrywkową rozpoczęła łukowska orkiestra dęta.

Zapraszamy do galerii zdjęć..

Zdjęcia z wyścigu rowerowego ku czci Obrońców Września 1939.

 

Gminne Święto Dziękczynienia Bogu za Plony Ziemi w Łukowej odbędzie się 1 września. Tradycyjnie rozpocznie się o godz. 11.30 korowodem z placu przed kościołem parafialnym na stadion sportowy z udziałem grup wieńcowych i orkiestry oraz dziewczynek z wiankami dożynkowymi na głowach biorących udział w konkursie. Na miejsce koncelebry Mszy św. niesione będą Relikwie św. Izydora - patrona parafii.  Po części oficjalnej związanej z przekazaniem chleba przez starostów  gospodarzom dożynek o godz. 12.30  odprawiona zostanie uroczysta Msza św. Po niej będzie miał miejsce festyn rodzinny z darmowym placem zabaw dla dzieci. O godz. 15.00 zaplanowany jest wyciąg rowerowy dla dzieci i młodzieży upamiętniający wszystkich Obrońców naszej Ojczyzny we Wrześniu 1939 roku.


W dalszej części programu zaplanowane są występy kapel i zespołów folklorystycznych. Imprezie towarzyszyć będą konkursy dla dzieci i dorosłych oraz liczne wystawy. Dla każdego przewidziany jest skromny poczęstunek. Zabawa dożynkowa rozpocznie się o godz. 19.

Zapraszają: Wójt Gminy Łukowa, Proboszcz Parafii Łukowa, Dyrektor GOK w Łukowej oraz KGW Łukowa III wraz z innymi zespołami

 

 

Zapraszamy do galerii..

4 sierpnia 2019 roku w Górecku wystąpił podczas Festiwalu Pieśni Maryjnej nasz "Lucus" działający przy GOK. Zespół zaprezentował jeden wielogłosowy utwór z XV w. "Błogosławiony człowiek" i współczesną pieśń "Dzwoneczek Maryi". Pomimo pewnych problemów związanych ze śpiewaniem na wietrze i braku możliwości zrobienia wcześniejszej próby "Lucus" zdobył "Srebrny Różaniec" w swojej kategorii.Gratulacje!
 
 

15 sierpnia o godz.11.30 Zespół wystąpi z pieśniami Maryjnymi przed  Mszą św. odpustową ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy.

Do nabycia w sklepach nowy numer "Gońca Łukowej", cena 3 zł.

Czerwiec 2019
Czerwiec 2019
Wersja elektroniczna

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2019 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.