14 listopada 2019 roku w Warszawie zmarła Sabina Wośkowiak, sanitariuszka AK, córka dowódcy placówki AK w Bondyrzu, sekretarz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Warszawa Środowisko 9 pp. Leg. AK Ziemi Zamojskiej; honorowy uczestnik uroczystości patriotycznych w Osuchach.
Ostatni pobyt p. Wośkowiak na Zamojszczyźnie zaangażowanej w upamiętnianie bitwy osuchowskiej, ceremonia odsłonięcia murala 30 września 2019.

Oficjalne uroczystości patriotyczne, w Gminie Łukowa rozpoczęły się przemarszem spod remizy OSP w Chmielku w kierunku kościoła. Wzięły w nim udział poczty sztandarowe, orkiestra dęta, druhowie – strażacy ze wszystkich jednostek, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, nauczyciele, radni oraz władze gminy.


W kościele parafialnym w Chmielku hymnem państwowym rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Chmielku, przygotowana pod kierownictwem pani Marioli Małyszek i pani Beaty Słoma.

Następnie odprawiona została przez ks. Proboszcza Marka Tworka Msza św. w intencji Ojczyzny.

Po Mszy św. Wójt Gminy wręczył dyrektorom szkół flagi państwowe wraz z pismem Prezesa Rady Ministrów z okazji kończących się Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Dla uczczenia tych obchodów dzieci z koła tanecznego działającego przy GOK, prowadzonego przez panią Ewę Chuchro zaprezentowały tańce narodowe, na parkingu przed domem parafialnym w Chmielku.Natomiast wieczorem o godz. 18.00 znakomitym zwieńczeniem gminnych uroczystości był zorganizowany przez miejscowy GOK Specjalny Koncert Zespołu "Lumen" z Poznania w kościele parafialnym w Łukowej. Poprzedził go występ łukowskiej "Harmonii" i "Lucusa" prowadzonych przez pana Sławomira Kuczka.

Mieszkańcy gminy Łukowa i przybyli goście mieli okazje poznać zmagania naszego Ojczyzny w walce o Swoją wolność duchową i narodową w kontekście nauczania Jana Pawła II oraz słów z „Dzienniczka” siostry Faustyny.

Przepiękne aranżacje muzyczne pieśni patriotycznych i religijnych, zakończone wspólnym odśpiewaniem „Christus Vincit” i „My chcemy Boga” w niezwykłej iluminacji świetlnej świątyni były okazją dla wszystkich zebranych do głębokich przeżyć.

Zespół „Lumen” koncertujący w całej Polsce i poza jej granicami, głównie w Stanach Zjednoczonych; który sławę zdobył za oratorium „Miłosierdzie Boże” wystąpił dla mieszkańców gminy Łukowa i gości po raz trzeci.

 


Zapraszamy do galerii zdjęć..

Społeczny Komitet Opieki nad Cmentarzami w Gminie Łukowa serdecznie dziękuje
wszystkim Ofiarodawcom za życzliwość i hojne wspieranie od 18 lat kwesty na cmentarzu
parafialnym w Łukowej. Zebranych zostało: 13.611,17 zł i 5,30 euro.
W akcję włączyli się: Wójt Gminy, radni, strażacy, krwiodawcy, pracownicy GOK i
Biblioteki ( także jako organizatorzy ), nauczyciele, właściciele firm, prezes banku.
Pomocą służyli uczniowie szkół podstawowych z Chmielka i Łukowej rozdający
folderki z informacją o działalności Komitetu. 

Osiem chórów z Podkarpacia i Lubelszczyzny wzięło udział w VIII Regionalnym Przeglądzie Chórów „Pieśni Maryjne”, który miał miejsce w niedzielę.

Z wyróżnieniem I stopnia z Lubaczowa wrócił Zespół „Lucus” z GOK w Łukowej.

W sobotę 5 października br. odprawił w Osuchach nabożeństwo  Partyzanckiej Drogi Krzyżowej kard. Stefana Wyszyńskiego JE Ks.Bp prof. Jan Śrutwa. Modlił się przy każdym krzyżu ustawionym na trasie niemieckiej linii okrążenia upamiętniającym kolejne oddziały leśne AK. Ks Biskupowi towarzyszyli m.in. ks. proboszcz parafii Łukowa, ks. prałat Kowalik, dyrektor Kawałko i dyr. GOK w Łukowej.

Centrum Kulturalne w Przemyślu, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie oraz Parafia Konkatedralna w Lubaczowie zapraszają na

Uczniowie z opiekunami ze Szkoły Podstawowej im. M. Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie, Szkoły Podstawowej im. por. Edwarda Błaszczaka ps. Grom w Chmielku, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łukowej, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Biłgoraju oraz grupa motocyklistów z Krakowa 27 września 2019 roku przybyli do Osuch, by uczcić 75. rocznicę pochówku młodych bohaterów walczących w bitwie nad Sopotem. Była to taka pierwsza inicjatywa dyrekcji i pracowników GOK w Łukowej, której celem było upamiętnienie poświęcenia cmentarza partyzanckiego  i Mszy żałobnej z września 1944 roku i  jednocześnie uczczenie 80. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

Kalendarz łukowski do nabycia od 15 listopada 2020 r. w sklepach.

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2019 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.