W dniach 17 – 19 listopada 2017 r. odbył się XXXVII Ogólnopolski Konkurs Chórów A'Cappella w Bydgoszczy. Chór „Harmonia”, działający przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łukowej, skupiający młodzież z 12 szkół i 9 miejscowości, zdobył Srebrny Kamerton w swojej kategorii – chóry szkolne do lat 16-tu.

Spośród 826 chórzystów najmłodszą okazała się 7 – letnia Maja Bielak z Łukowej, która otrzymała wielką maskotkę.

Telewizja Bydgoszcz, spośród 19 występujących na konkursie chórów do nagrań telewizyjnych wybrała nasz chór. Wywiadu udzieliła Zuzia Luchowska w towarzystwie Natalii Zań, Paulinki Makuch i Kasi Gumiela.

W drodze do Bydgoszczy chórzyści zwiedzili przepiękne Stare Miasto w Toruniu. Zaśpiewali w XIII wiecznym toruńskim kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, a dzień później w potężnej Bazylice św. Wincentego à Paulo w Bydgoszczy.

Skład „Harmonii” poszerzony był o najmłodsze śpiewające dzieci - „Wiolinki”. W tym roku chór nawiązał do najpiękniejszych sukcesów „Harmonii” z lat poprzednich. Jest to już 7. Srebrny Kamerton dla łukowskiego chóru.

W drodze powrotnej, szczęśliwi chórzyści wraz z Rodzicami i opiekunami, dzielili się wrażeniami i ...planowali kolejne wyjazdy. Gratulujemy!

    Gminne Obchody „Święta Niepodległości 2017” odbyły się w Chmielku.

Poczty sztandarowe, władze gminy, radni, młodzież, licznie zgromadzeni druhowie OSP z całej gminy, prowadzeni przez Orkiestrę Dętą przemaszerowali spod remizy do kościoła w Chmielku.

Uroczystości rozpoczęliśmy o 10.00 programem artystycznym w wykonaniu klasy II a Gimnazjum im. Pawła Adamca w Łukowej pod kierownictwem pani Renaty Majewskiej i pana Henryka Małyszka. Gimnazjaliści wspomagani byli pięknym śpiewem Chóru „Harmonia” pana Sławomira Kuczka.

Następnie uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawił i okolicznościową homilię wygłosił proboszcz chmieleckiej parafii ks. Marek Tworek.

Na zakończenie wręczone zostały nagrody laureatom Międzyszkolnego Konkursu o Generale Józefie Hallerze, któremu Rok 2017 Uchwałą Senatu Rzeczypospolitej Polskiej został poświęcony.

Dla upowszechnienia, zwłaszcza wśród młodzieży, wiedzy o „Błękitnym Generale” jednym z najwybitniejszych dowódców w dziejach Wojska Polskiego, który stanął na czele 70 tysięcznej „Błękitnej Armii ” i jego zasługach dla Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej zorganizował konkurs wiedzy dla kl. 6 i 7 szkoły podstawowej i gimnazjum. Do I etapu konkursu przystąpiło 55 uczniów z 3 szkół podstawowych i gimnazjum w Łukowej. W finale wzięło udział 16 uczniów.


Nagrody otrzymało 11 uczestników konkursu.

Uchwałą Senatu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 4 listopada 2016 r. obecny rok 2017 został ogłoszony Rokiem Generała Józefa Hallera, jednego

z najwybitniejszych dowódców w dziejach Wojska Polskiego, generała, który stanął na czele 70 tys. „Błękitnej Armii ”, kawalera Orderów: Orła Białego i Virtuti Militari.

Dla upowszechnienia, zwłaszcza wśród młodzieży, wiedzy o „Błękitnym Generale”

i Jego zasług dla Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Gminny Ośrodek Kultury

w Łukowej zorganizował Konkurs o Generale Józefie Hallerze dla kl. 6 i 7 szkoły podstawowej i gimnazjum. Do I etapu przystąpiło 55 uczniów z 3 szkół podstawowych i gimnazjum w Łukowej. Do finału zakwalifikowało się 16 uczniów, którzy 7 listopada br. w GOK napisali test wiedzy.

Zdjęcia są umieszczone w galerii..

Do nabycia w sklepach nowy numer "Gońca Łukowej", cena 3 zł.

Czerwiec 2017
Czerwiec 2016
Wersja elektroniczna

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2017 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.