Panowie z Zespołu Męskiego OPOKA z małżonkami; Starostowie dożynkowi: państwo Teresa i Janusz Kozyrowie, władze naszej Gminy i pracownik GOK reprezentowali Parafię i Gminę Łukowa na Dożynkach Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej 9 września 2018 r. w Krasnobrodzie.

Za obite plony dziękowały także panie z Koła Gospodyń Wiejskich Łukowa I oraz państwo Halina i Józef Grzybowie reprezentujący Łukowskie Zrzeszenie Plantatorów Tytoniu.

Więcej zdjęć w galerii..

 

Delegacja Zespołu Męskiego OPOKA wraz z władzami Gminy i dyrektorem GOK reprezentowała Gminę Łukowa na Dożynkach Powiatowych w Księżpolu 2 września 2018 r.

Pod koniec sierpnia 2018 roku rozpoczął się II etap prac konserwatorskich remontu pomnika Karola Maksymiliana Klembowskiego - Miecznika Warszawskiego z 1791 roku, najstarszego pomnika na Lubelszczyźnie znajdującego się na cmentarzu parafialnym w Łukowej.

W 2017 roku skuto tynki cementowe, oczyszczono pozostałości tynków pierwotnych, wykonano wszystkie konieczne izolacje pomnika, podbicia i opaski betonowej oraz wykonano konstrukcję zabezpieczającą, pozwalającą na swobodne wysychanie pomnika.

Podczas obecnie prowadzonych prac w 2018 roku wzmacniane są zdegradowane cegły. Uzupełniane są nowymi cegłami luki. Dokonywana jest rekonstrukcja gzymsów i tynków na pozostałych powierzchniach. Wykonane zostaną jeszcze obróbki blacharskie, zabezpieczany będzie przed korozją krzyż metalowy i prace malarskie zabezpieczające.

Wszystkie prace wykonywane są przez konserwatorów z Rzeszowa, natomiast nadzór i dokumentacja robót to działalność społeczna dyrekcji i pracowników GOK w Łukowej.

Koszty remontu pokryte zostaną z kwesty organizowanej przez Społeczny Komitet Opieki nad Cmentarzami w Gminie Łukowa w 2017 roku.

Więcej zdjęć pomnika w galerii..

Do nabycia w sklepach nowy numer "Gońca Łukowej", cena 3 zł.

Czerwiec 2018
Czerwiec 2018
Wersja elektroniczna

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2018 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.