Spotkanie karnawałowe Seniorów naszej gminy okazało się bardzo udaną imprezą. Przybyło na nie 65 osób ( w wieku 75+). GOK w Łukowej przygotował na tę okazję specjalny program artystyczny, na który złożył się gościnny występ dzieci i młodzieży niepełnosprawnej ze Stowarzyszenia „Słoneczko” z Lublina oraz tańce ludowe zespołu tanecznego z łukowskiego domu kultury. Uczestnikom spotkania rozdane zostały śpiewniczki z łukowskimi pieśniami ludowymi, które były pomocą we wspólnym śpiewaniu tych zapomnianych, ale pięknych utworów towarzyszących ślubom, potańcówkom, darciu pierza czy prządkom. Na akordeonie przygrywała zaproszona przez dyr. GOK Wiesławę Kubów p. Stefania Karczewska, repatriantka z Kazachstanu - prezes Stowarzyszenia Sybiraków z Tomaszowa Lubelskiego.
Pani Stefania przygotowała i przeprowadziła konkurs na Super Seniorkę i Super Seniora. Konkurencje były zabawne, ale wymagające też trudu i pomysłowości. Wszyscy znakomicie się zaprezentowali. Ostatecznie komisja musiała wyłonić finalistów. Zostali nimi: Pani Józefa Słoma i Pan Józef Dzikoń – mieszkańcy Łukowej.

Zabawie karnawałowej towarzyszyły serdeczne spotkania po latach i rozmowy.

Panie z GOK i Biblioteki przygotowały poczęstunek oraz upominki. Uczestnicy zapowiedzieli, że na pewno przyjdą za rok i przyprowadzą innych.

Pięknie dziękowano organizatorom za inicjatywę i trud włożony w przygotowanie I Karnawałowego Spotkania Seniorów Gminy Łukowa.

Galeria zdjęć..

GOK w Łukowej organizuje I Spotkanie Karnawałowe dla Seniorów. Zaproszonych zostało ponad 200 najstarszych mieszkańców gminy. W programie przewidziany jest występ teatralny Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" z Lublina, prezentacje taneczne zespołu z GOK, wspólne śpiewanie piosenek biesiadnych oraz poczęstunek.

Finaliści Festiwalu Międzynarodowego

25 stycznia w Kalwarii Pacławskiej odbył się V Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek.

GOK w Łukowej dla dzieci w ramach "Zimowiska" przygotował mnóstwo atrakcji. Pierwszego dnia uczestnicy spotkali się ze strażakiem - ratownikiem medycznym. Ponadto były zajęcia rytmiczne i integracyjne oraz przygotowywanie laurek dla Babć i Dziadków. Wtorek minął "na sportowo", oraz na warsztatach czytelniczych w bibliotece. Gościliśmy pana myśliwego Następnego dnia można było obejrzeć teatrzyk pt. "Renifer Niko ratuje zimę" w wykonaniu zawodowych aktorów oraz zapoznać się z pracą oficera Sił Powietrznych Wojska Polskiego. Ponadto było tego dnia tanecznie i plastycznie. Dzieci namalowały 5 metrową Starówkę Zamojską. W czwartek organizatorzy zaprosili uczestników „Zimowiska” do kina do Biłgoraja na film "Panda i banda". Piątek był ostatnim dniem zajęć w GOK. Przybyli na spotkanie z dziećmi dwaj kominiarze, następnie odbyły się rozgrywki w hokeja i zajęcia w Gminnej Bibliotece Publicznej. Wszyscy uczestnicy za bardzo dobre zachowanie otrzymali drobne upominki

    Ideą Rankingu Gmin którego wyniki są oparte o dane statystyki publicznej jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno- gospodarczego. Metodą oceny poziomu rozwoju gminy w woj. lubelskim jest syntetyczny wskaźnik rankingowy wyliczony w oparciu o 11 wskaźników mierzących m.in. potencjał, aktywność i wyniki osiągane przez gminę w sferze gospodarczej i społecznej.

Ocenie zostały poddane wszystkie gminy województwa lubelskiego (tj. ponad 200 gmin) z wyłączeniem miast na prawach powiatu.

 

 

 

Zdjęcia w galerii..

Kalendarz łukowski do nabycia od 15 listopada 2020 r. w sklepach.

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2020 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.