Zapraszamy do galerii..

4 sierpnia 2019 roku w Górecku wystąpił podczas Festiwalu Pieśni Maryjnej nasz "Lucus" działający przy GOK. Zespół zaprezentował jeden wielogłosowy utwór z XV w. "Błogosławiony człowiek" i współczesną pieśń "Dzwoneczek Maryi". Pomimo pewnych problemów związanych ze śpiewaniem na wietrze i braku możliwości zrobienia wcześniejszej próby "Lucus" zdobył "Srebrny Różaniec" w swojej kategorii.Gratulacje!
 
 

15 sierpnia o godz.11.30 Zespół wystąpi z pieśniami Maryjnymi przed  Mszą św. odpustową ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy.

7 lipca 2019 roku uczciliśmy rocznicę pacyfikacji mieszkańców Łukowej. Mszę św. w intencji Wysiedlonych i Pomordowanych odprawił ks. Marcin Danków. Dary u stóp ołtarza, w imieniu Wysiedlonych złożyli p. Janina Zwolińska, p. Stanisław Mach i p. Stanisław Stanski.

Kilka słów o czasach wojny powiedział nasz Gość, p. Marian Wojtas – Żołnierz Batalionów Chłopskich, autor wydanego w latach 1998-2009, pięciotomowego „Słownika biograficznego żołnierzy Batalionów Chłopskich”

Informacja

W związku z częstymi, krótkotrwałymi przerwami w dostawie energii elektrycznej, które są główną przyczyną awarii zamontowanych na terenie naszej gminy instalacji solarnych, informuję, że generalny wykonawca przedsięwzięcia zaproponował na zebraniach mieszkańców, jakie odbyły się w miejscowościach Łukowa i Chmielek w dniu  07. 07. 2019 r.

promocyjny

montaż zestawu podtrzymującego napięcie ( UPS), który będzie zapobiegał przerwom w dostawie energii elektrycznej, a tym samym awariom zestawu solarnego.

Promocyjna cena zakupu UPS - a wynosi wraz z montażem 550,00 zł.

Zamiar zamontowania UPS - a należy zgłosić w Urzędzie Gminy Łukowa w pokoju nr 3, lub bezpośrednio u Wykonawcy robót.

Promocyjny montaż UPS -ów potrwa do końca lipca br.

Charakterystyka instalacji solarnych, Obsługa

Informacja


Fotowoltaika

Zgodnie z ustaleniami, jakie zostały przekazane na zebraniach mieszkańców gminy w miejscowościach Łukowa i Chmielek w dniu 07 lipca bieżącego roku informuję, że Wójt Gminy Łukowa ogłasza nabór i zaprasza do składania deklaracji dotyczących zamiaru montażu:

  • instalacji fotowoltaicznych o mocy 3 KW,
  • pieców C.O. na biomasę

z dofinansowaniem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, w terminie do dnia 23 lipca br.

Druki deklaracji dostępne są na stronie internetowej gminy ug.lukowa.bip.lubelskie.pl oraz w pokoju nr 3 Urzędu Gminy, w którym można uzyskać niezbędne informacje oraz złożyć wypełnioną deklarację.

Niezłożenie deklaracji w podanym terminie będzie traktowane jako brak zainteresowania udziałem w projekcie.

Deklaracja fotowoltaika

Deklaracja kotły

Informacja - pismo

Uroczystość patriotyczna – religijna 23 czerwca 2019 roku w Osuchach licznie zgromadziła mieszkańców Gminy Łukowa i okolicznych wsi oraz gości z całej Polski.

Centralnym punktem była Msza św. polowa pod przewodnictwem Ks. bpa gen. bryg. Józefa Guzdka – biskupa polowego Wojska Polskiego, za Poległych w bitwie partyzantów oddziałów leśnych AK.

Nadleśnictwo Józefów na tę uroczystość odnowiło krzyże na cmentarzu partyzanckim.

Przeszliśmy po „krwawych śladach partyzantów”

 

16 czerwca 2019 roku o godz. 15:00 odbyło się uroczyste poświęcenie Partyzanckiej Drogi Krzyżowej Stefana Kardynała Wyszyńskiego, powstałej w 75. rocznicę bitwy pod Osuchami.

Po powitaniu na cmentarzu partyzanckim przez p. dyrektor GOK Wiesławę Kubów wszystkich uczestników, p. Teresa Kozaczuk – córka uczestnika bitwy poprosiła proboszcza parafii Łukowa Ks. Waldemara Kostrubca o dokonanie poświęcenia Drogi Krzyżowej z intencją, że to nabożeństwo będzie kontynuowane w latach następnych i poprzedzało uroczystości rocznicowe bitwy.

Do nabycia w sklepach nowy numer "Gońca Łukowej", cena 3 zł.

Czerwiec 2019
Czerwiec 2019
Wersja elektroniczna

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2019 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.