Chór z GOK w Łukowej pod dyrekcją Pana Sławomira Kuczka 13 listopada 2021 zdobył II nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy w KATEGORII DZIECIĘCYCH CHÓRÓW POZASZKOLNYCH DO LAT 16Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży jest największym konkursem chóralnym promującym chóry dziecięce i młodzieżowe w Polsce. Zadanie realizowane jest przez Pałac Młodzieży w Bydgoszczy wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy „Pałac”. Rokrocznie patronat nad wydarzeniem obejmuje Minister Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W 2021 roku zorganizowana została jego 40 edycja.
W konkursie przyznawane są Złote, Srebrne i Brązowe Kamertony. Chóry, które zaistnieją w sposób szczególny, wyróżniane są nagrodami specjalnymi: Grand Prix – fundowanym przez Ministra Edukacji oraz nagrodami Ministra Kultury.

W tym roku konkurs ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną był realizowany w formie online.

Nagranie utworów konkursowych „Harmonii” miało miejsce w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie, co zapewne też miało wpływ na wynik.

Ogromne gratulacje!!!

Link do Galii wręczenia nagród

Linki do nagrań konkursowych za które Harmonia z GOK w Łukowej zdobyła II miejsce w Bydgoszczy tydzień temu

https://www.youtube.com/watch?v=NYU1DLaQy-U

https://www.youtube.com/watch?v=RrXV9m4fR5k

 

Uroczystości patriotyczno - religijne, w Gminie Łukowa odbyły się w chmieleckim kościele parafialnym. Zabrakło przemarszu z udziałem orkiestry za względu na trwającą pandemię. W uroczystościach wzięły udział poczty sztandarowe: Szkoły Podstawowej w Chmielku, Szkoły Podstawowej w Łukowej, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Koła Gminnego w Łukowej, Stowarzyszenia Dzieci Zamojszczyzny, NSZZ RI Solidarność, Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Jednostki OSP Łukow. Obecni byli druhowie – strażacy z Chmielka i Pisklak, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, nauczyciele, radni oraz władze gminy.


Obchody rozpoczęły się patriotyczną częścią artystyczną w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Chmielku, przygotowaną pod kierunkiem pani Agaty Kiełbus i pani Beaty Słoma. Dzieci zaprezentowały się pięknie!

Następnie Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawił oraz okolicznościową homilię wygłosił ks. Proboszcz Marek Tworek.

W czwartek obchodzić będziemy nasze Święto Narodowe, 103. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Podczas jubileuszowej -  XX kwesty, która odbyła się od  31 października do 2 listopada  2021 roku na cmentarzu parafialnym w Łukowej, zebrano 14.015,73 zł  oraz 2,23 Euro i 2 korony czeskie. Kwestowało 35 członków Społecznego Komitetu Opieki nad Cmentarzami w Gminie Łukowa oraz  23 wolontariuszy - uczniów Szkoły Podstawowej im. por. Edwarda Błaszczaka ps. Grom w Chmielku oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łukowej. Jest to niezwykle udana zbiórka, dzięki hojności i życzliwości ofiarodawców. Tylko raz, w 2018 roku udało nam się zebrać ok. 100 zł więcej.

Goniec łukowski do nabycia w cenie 5 zł.

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2021 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.