W sobotę 5 października br. odprawił w Osuchach nabożeństwo  Partyzanckiej Drogi Krzyżowej kard. Stefana Wyszyńskiego JE Ks.Bp prof. Jan Śrutwa. Modlił się przy każdym krzyżu ustawionym na trasie niemieckiej linii okrążenia upamiętniającym kolejne oddziały leśne AK. Ks Biskupowi towarzyszyli m.in. ks. proboszcz parafii Łukowa, ks. prałat Kowalik, dyrektor Kawałko i dyr. GOK w Łukowej.

Centrum Kulturalne w Przemyślu, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie oraz Parafia Konkatedralna w Lubaczowie

zapraszają na

VIII Regionalny Przegląd Chórów „Pieśni Maryjne” dnia 20. października 2019 r. do Sanktuarium w Lubaczowie, gdzie znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Łaskawej z Katedry we Lwowie, przed którym swoje śluby składał król Jan Kazimierz.W Przeglądzie zaprezentują się chóry działające na terenie Archidiecezji Przemyskiej, Rzeszowskiej i Sandomierskiej oraz Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, w tym Zespół „Lucus” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łukowej.

Patronat honorowy nad przeglądem objął JE Ks. Bp Marian Rojek i Starosta Lubaczowski Zenon Swatek

W programie tegorocznego Przeglądu:
godz.13:00– Msza św. z udziałem Uczestników w Konkatedrze
godz.14:00– Rozpoczęcie Przeglądu w Sanktuarium, prezentacje Uczestników, występ gościa Przeglądu, wspólne odśpiewanie utworu „Gaude Mater”, ogłoszenie werdyktu.

Uczniowie z opiekunami ze Szkoły Podstawowej im. M. Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie, Szkoły Podstawowej im. por. Edwarda Błaszczaka ps. Grom w Chmielku, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łukowej, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Biłgoraju oraz grupa motocyklistów z Krakowa 27 września 2019 roku przybyli do Osuch, by uczcić 75. rocznicę pochówku młodych bohaterów walczących w bitwie nad Sopotem. Była to taka pierwsza inicjatywa dyrekcji i pracowników GOK w Łukowej, której celem było upamiętnienie poświęcenia cmentarza partyzanckiego  i Mszy żałobnej z września 1944 roku i  jednocześnie uczczenie 80. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

Patronat nad wydarzeniem objęło Katolickie Radio Zamość i bilgoraj.com.pl

Dyrektor GOK w Łukowej zaprasza wszystkich 27 września do Osuch - Wywiad z p. Dyrektor w BTK

80. Rocznica Powstania Polskiego Państwa Podziemnego i 75. pochówku żołnierzy oddziałów leśnych AK na największym w Europie cmentarzu partyzanckim w Osuchach

GOK W ŁUKOWEJ ZAPRASZA CHĘTNE DZIECI NA ZAJĘCIA:

  • PLASTYCZNE

  • TANECZNE

  • NAUKI GRY NA GITARZE, PIANINIE I SAKSOFONIE

    ORAZ DOROSŁYCH

  • NA SZYBKĄ NAUKĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

ZAPISY DO 24 WRZEŚNIA W GOK LUB TEL. 84 687 40 60

W dniu obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej o godz. 11.00 delegacja złożona z Wójta Gminy, pani Dyrektor GOK, druhów strażaków, Dyrekcji i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Łukowej im. Jana Pawła II oraz łukowskich kombatantów złożyła kwiaty i zapaliła znicze przy pomniku Żołnierzy Września 1939 r. na cmentarzu parafialnym w Łukowej. Było to oddanie hołdu 114 żołnierzom Armii Kraków poległym 15 – 16 września 1939 roku w bitwie pod Podsośniną Łukowską i pochowanym w kwaterze wojskowej na cmentarzu parafialnym.

O godzinie 11:30 wyruszył spod kościoła korowód dożynkowy prowadzony przez orkiestrę dętą pod batutą p. Franciszka Iwańca. Uczestniczyli w nim: dziewczynki z wiankami dożynkowymi na głowach biorące udział w konkursie GOK, chłopcy niosący wiechy dożynkowe i Relikwie św. Izydora – patrona rolników, starostowie dożynkowi tj. państwo Sylwia i Bartłomiej Dzikoniowie, delegacje wieńcowe reprezentujący wszystkie sołectwa z gminy Łukowa, władze samorządowe oraz zaproszeni goście.

Do nabycia w sklepach nowy numer "Gońca Łukowej", cena 3 zł.

Czerwiec 2019
Czerwiec 2019
Wersja elektroniczna

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2019 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.