Apel do mieszkańców Gminy Łukowa i całego regionu!
Trwa zbiórka funduszy na ukończenie pełnometrażowego filmu „Dzień i Noc” opowiadającego o sile kobiet i magii Roztocza.
Nawet symboliczna kwota ma znaczenie!
Wpłaty można dokonywać na oficjalnej stronie Zrzutki:
 
 
W filmie wystąpili wybitni polscy aktorzy, w tym Sandra Korzeniak i Stefan Szmidt, a muzykę skomponował światowej klasy kompozytor Nascuy Linares, którego poprzedni film był nominowany do Oscara.
Film ma na celu promować piękno naszego regionu, jego tradycję i folklor.
Zwiastun można zobaczyć tutaj:
 
GOK w Łukowej  kontynuuje akcję zapoczątkowaną w ubiegłym roku, która ma na celu stworzenie możliwości odwiedzenia z przewodnikiem cmentarza w Osuchach i Domu Pamięci w dniu 27 września, w którym obchodzimy dwie tak ważne rocznice.
 
Jednocześnie w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie prezentowana jest od 21 września 2020 wystawa o Żołnierzach Polskiego Państwa Podziemnego walczących pod Osuchami przygotowana przez GOK w Łukowej.
 
 

13 września 2020 r. delegacja złożona z Pań z Zespołu Śpiewaczego z Łukowej IV z dyrektor GOK p. Wiesławą Kubów reprezentowała Parafię i Gminę Łukowa na dożynkach diecezjalnych w Krasnobrodzie.

W tym roku ze względu na stan epidemii nie odbył się korowód od kapliczki na wodzie do klasztoru.

Wszyscy przybyli wysłuchali o 11:30 koncertu „Wójtowian” z Krasnobrodu i wzięli udział we Mszy św. Dziękczynnej za Plony Ziemi. Eucharystii przewodniczył ks. bp Mariusz Leszczyński, w czasie której starostowie łukowscy p. Małgorzata i Michał Szostakowie w darze ołtarza złożyli dorodny bochen chleba i wiązankę kwiatów. Nasza delegacja, pięknie prezentująca się wśród 40 delegacji z całej diecezji, otrzymała podziękowanie od Kustosza Sanktuarium ks. prałata Eugeniusza Derdziuka i Duszpasterza Rolników ks. Józefa Bednarskiego.

 

Więcej zdjęć w galerii..

Społeczny Komitet Opieki nad Cmentarzami Gminy Łukowa zlecił w lipcu p.Janowi Pastuszkowi wykonanie prac remontowych zabytkowych nagrobków na cmentarzu parafialnym. Dzięki hojności naszych ofiarodawców udaje się od 2002 roku uratować kolejne najdawniejsze pamiątki na naszych gminnych nekropoliach.  Najstarszy z poddanych renowacji pomnik pochodzi z  1809 roku. Komitet bardzo prosi, by podczas porządkowania swoich grobów nie zostawiać przy pomnikach odnowionych zbędnych kwiatów ani zniczy. Dla pracowników GOK, którzy społecznie zajmują się porządkowaniem otoczenia nagrobków to jest dodatkowa praca.Dziękujemy.

 

O godz. 15:00 w strugach deszczu rozpoczął się wyścig rowerowy ph. "Bohaterom Zamojszczyzny 1920 r." zorganizowany przez p. dyr. Wiesławę Kubów i p. Artura Kozaka wielokrotnego Mistrza Polski i Wicemistrza Europy w kolarstwie amatorskim reprezentującego Biłgorajskie Stowarzyszenie Kolarzy. Wzięło udział 28 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Trasa wynosiła 2.5 km po drodze

Goniec łukowski do nabycia w cenie 5 zł.

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2020 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.