Ten rok nie jest łaskawy dla kultury łukowskiej, bowiem straciliśmy kolejną osobę będącą niezastąpionym symbolem mijającej epoki. 1 czerwca 2020 roku w wieku 89 lat odszedł od nas do niebiańskich chórów Pan Stanisław Ciepla – niezapomniany łukowski dunajnik, chórzysta, wielki społecznik, podpora straży pożarnej. Człowiek niezwykle uczynny, dobry, sumienny, na pomoc którego zawsze mogliśmy liczyć w naszej pracy. Dziękujemy za Pana bardzo aktywną obecność w życiu kulturalnym i społecznym. Za dobre słowo, które niejednokrotnie pomagało, za dowcip i uśmiech. Za to, że dane nam było z Panem, tak niezwykłym człowiekiem, współpracować.

W roku setnych urodzin Karola Wojtyły – Papieża Jana Pawła II, przed kościołem w Łukowej poświęcony został pomnik Największego z Rodu Polaków.

Papież na pomniku przedstawiony jest w geście błogosławieństwa, które jakby udzielał mieszkańcom. W ręku trzyma pastorał papieski, czyli ferulę.

Z okazji Jubileuszu 100. Rocznicy Urodzin Jana Pawła II GOK w Łukowej wraz z Parafią Łukowa w marcu ogłosili dla uczniów szkół podstawowych konkurs literacki, którego celem było napisanie odpowiedzi na list Ojca św. skierowany do dzieci całego świata z 1994 roku. 12 maja nastąpiło rozstrzygniecie konkursu.

Szanowni Państwo, informujemy o rozpoczęciu IV naboru Zgłoszeń lokalizacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest od osób fizycznych w ramach realizacji projektu pn. „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego", współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020.

Nabór Zgłoszeń lokalizacji będzie trwał od dnia 25.05.2020 r. do dnia 03.07.2020 r.

Realizacja projektu obejmować będzie działania związane z demontażem, odbiorem, transportem oraz unieszkodliwieniem odpadów azbestowych. Proces ten został ułatwiony, po zmianie Regulaminu dobrowolnego przystąpienia do  Projektu. Osoba która złożyła, bądź złoży Zgłoszenie lokalizacji na demontaż, a zdemontuje azbest z dachu we własnym zakresie, wystarczy, że podpisze Oświadczenie o zmianie kwalifikowalności azbestu z demontażu na odbiór odpadu z ziemi. Nie będzie musiała ponownie składać Zgłoszenia lokalizacji na sami odbiór odpadów azbestowych z ziemi.

Oświadczenie o zmianie kwalifikowalności azbestu będzie przekazywane Właścicielowi do podpisania przez Wykonawcę usuwającego azbest z posesji.

Wszystkie informacje dotyczące naboru wniosków oraz realizacji ww. projektu można uzyskać we właściwym Urzędzie Gminy/Miasta oraz na stronie http://www.azbest.lubelskie.pl

Druki dokumentów niezbędnych do naboru można pobrać ze strony: http://www.azbest.lubelskie.pl  – Zakładka Aktualności.

Jednocześnie informujemy, że osoby zakwalifikowane w niniejszym naborze uzyskają wsparcie w latach 2020 – 2021, po zrealizowaniu Zgłoszeń lokalizacji osób
z poprzednich trzech naborów.

Teraz jesteśmy dostępni również na facebooku: https://www.facebook.com/Bezpiecznibezazbestu

 

Informujemy, że Biuro Projektowo – Inwestycyjne Zygmunt Lisowski  na zlecenie Polskiej Spółki  Gazownictwa sp. z. o. o. Oddział Zakład Gazowniczy w Lublinie mieszczącej się przy ul. Diamentowej 15 opracowuje projekt budowy sieci gazowej wraz z przyłączami do punktów redukcyjno – pomiarowych (skrzynki na gazomierz). W związku z powyższym pracownicy biura od dnia 1 czerwca 2020 r. będą kontaktować się osobiście z właścicielami działek i posesji w celu ustalenia przebiegu rurociągu sieci gazowej i miejsca usytuowania skrzynki gazowej.

Jednocześnie informujemy, że  osoby chętne do przyłączenia się do sieci gazowej zobowiązane są do podpisania umowy z Polską Spółką Gazownictwa, którą reprezentować będą pracownicy ww. biura projektowego.

 

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt biurem.

 

Biuro Projektowo – Inwestycyjne Zygmunt Lisowski

Ul. Wolności 3A, 22-100 Chełm

Tel. 668 460 982 lub 698 455 322

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kalendarz łukowski do nabycia od 15 listopada 2020 r. w sklepach.

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2020 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.