W niedzielę 5 sierpnia 2018 r., Stowarzyszenie Kobiet Gminy Łukowa, korzystając z zaproszenia Wójta Gminy Lubaczów wzięło udział w konkursie kulinarnym Kresowe Jadło na Festiwalu Kultur i Kresowego Jadła w Baszni Dolnej. Panie promowały naszą gminę i jej lokalne produkty.

W konkursie na „kresowe jadło potrawę - danie główne”, w którym oceniano  33 różne potrawy, łukowskie stowarzyszenie otrzymało wyróżnienie za zupę zwaną szczawiówką. III miejsce Panie ze stowarzyszenia zdobyły za pierniczki poździsieńskie, w kategorii konkursowej „najlepsza potrawa na na bazie miodu”.

Udział w tego typu wydarzeniach kulturalno-kulinarnych to doskonały sposób promowania naszej społeczności i gminy.

Więcej zdjęć w galerii...

 

12 sierpnia podczas odbywającego się od kilku lat odpustu w kaplicy pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe w Osuchach, zwanego "odpustem strażackim", miejscowi druhowie poświęcili figurkę św. Floriana - patrona strażaków, usytuowaną przed osuchowską remizą. Był to doskonały wstęp do radosnego świętowania odpustu, podczas którego o strażakach mówiło się bardzo dużo i bardzo dobrze.

 

 

Więcej zdjęć w galerii...

Bursztynowy Różaniec tj. trzecią nagrodą na XXIII Festiwalu Pieśni Maryjnej w Górecku Kościelnym zdobył „najmłodszy” z łukowskich zespołów – Chór Kameralny „Lucus” prowadzony przez pana Sławomira Kuczka. Gratulujemy!

Do nabycia w sklepach nowy numer "Gońca Łukowej", cena 3 zł.

Czerwiec 2018
Czerwiec 2018
Wersja elektroniczna

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2018 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.