W dn. 22-24.05 b.r. we Wrocławiu odbył się V Międzynarodowy Festiwal Chóralny „Vratislavia Sacra”. Wzięło w nim udział 20 chórów. Wystąpiły chóry z Danii, Czech, Bułgarii, Łotwy i m. in. z takich miast polskich jak Poznań, Bydgoszcz, Białystok, Warszawa, Rzeszów, a wśród nich chór „Harmonia” z Łukowej pod dyrekcją Sławomira Kuczka.
W 29-letniej działalności chór ten odnotował kolejny sukces. Decyzją międzynarodowego jury zajął 3 miejsce w kategorii chórów dziecięcych.
Laureatami wrocławskiego festiwalu są: z Łukowej - Igor Majewski, Anna Bosak, Ola Jurkiewicz, Paulina Kuszka, Zuzia Luchowska, Krystian Rój, Kamila Słoma, Gabriela Turek, Amelia Bosak, Amelia Dzikoń, Patryk Rój, Daria Szoździńska, Dominika Ważny, Janusz Minkiewicz, Patrycja Dzikoń, Dominika Słoma, Klaudia Tworzewska, Rafał Buczko; z Józefowa – Kacper Haczykowski, Milena Buczkowska, Martyna Buczkowska, Ola Pogudz, Kornelia Szponar, Patrycja Mielniczek; z Osuch – Gabrysia Makuch, Paulina Makuch;
z Kozak – Kasia Buczek, Wiktoria Biadun; z Pisklak – Marcin Korba; z Chmielka – Kasia Gumiela, Paula Tworzewska; z Woli Obszańskiej Karolina Grzyb.

Chór Harmonia we Wrocławiu na festiwalu Vratislavia Sacra 2015

Tradycją tego festiwalu są koncerty chórów w kościołach Wrocławia.
Chór „Harmonia” wystąpił z koncertem zatytułowanym: „Wdzięczni Bogu za kanonizację Jana Pawła II”, który przed wyjazdem do Wrocławia dzięki wielkiej przychylności ks. Prałata Józefa Flisa zaprezentował w kościele p. w. Jana Pawła II w Biłgoraju w 95-rocznicę urodzin naszego Wielkiego Rodaka.
We Wrocławiu ten sam program przedstawił w dwu kościołach: 23 V w kościele p. w. NMP Królowej Polski i 24 V w kościele p. w. Opatrzności Bożej - gdzie koncert został entuzjastycznie przyjęty przez zgromadzonych wiernych. Proboszcz tej parafii ks. Krzysztof Hajdun okazał się człowiekiem niesłychanie serdecznym, gościnnym, dziękował i ugościł chór obfitym, smacznym obiadem. Wszyscy byli pod wrażeniem życzliwości i zainteresowania zarówno księdza Proboszcza jak i księży Wikariuszy.
Oprócz emocji radości i satysfakcji jakie chórzystom daje śpiew, każdy taki wyjazd niesie ze sobą wartości poznawcze. W drodze do Wrocławia podczas godzin spędzonych w Krakowie pod doskonałym przewodnictwem p. Tomasza Dardy było zwiedzanie Wawelu, UJ, Kościoła Mariackiego, Rynku. Chór miał możliwość zaśpiewania w Collegium Maius i w Kościele p. w. Piotra i Pawła gdzie w poprzednich latach dwukrotnie zdobywał Srebrne Dyplomy.
Wrocław dostarczył niezapomnianych wrażeń w Afrykarium (zoo), Kolejkowie (największa makieta kolejowa w Polsce). Poszerzeniu wiedzy historycznej i ucztą dla oczu była Panorama Racławicka. Z kolei Stadion Miejski (jedna z piłkarskich aren Euro 2012) zainteresował naszych sportowców.
Każdy z chórzystów zasługuje na uznanie i szacunek. Razem tworzą wspaniały zespół, dlatego tak wiele osiągają. Spotkania, próby, których jest bardzo dużo, wymagają czasu i trudu, a mimo to, jak wszyscy uczniowie wywiązują się z obowiązków szkolnych. Potrafią udowodnić, że warto mieć pasję, bo pasja to POTĘGA!!!!!

Do nabycia w sklepach nowy numer "Gońca Łukowej", cena 3 zł.

Czerwiec 2019
Czerwiec 2019
Wersja elektroniczna

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2019 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.