image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

Karta zgłoszenia do pobrania...


Prezentacja dotycząca solarów i pieców na biomasę

 

Dostawa i montaż kolektorów słonecznych oraz kotłów wykorzystujących biomasę na terenie Gminy Łukowa w ramach Projektu pn. "Poprawa jakości środowiska poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii szansą dla zrównoważonego rozwoju Gminy Łukowa".

Inwestor: Gmina Łukowa

Wykonawca: FlexiPower Group

PREZENTACJA

Uroczystości patriotyczno – religijne odbędą się 20 maja 2018 roku obok odnowionego cmentarza Pomordowanych Mieszkańców Szarajówki. Rozpoczną się częścią artystyczną w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. por. E. Błaszczaka ps. Grom w Chmielku o godzinie 17:00.

Następnie, odprawiona zostanie uroczysta Msza św. za 59 osób spalonych żywcem przez policję niemiecko – ukraińską 18 maja 1943 roku .

Na zakończenie złożone zostaną na cmentarzu kwiaty i wieńce .

 Zapraszamy do galerii zdjęć...


Pobór krwi maj 2018

 

Maj to od dawna miesiąc konkursów recytatorskich. Eliminacje gminne 37. Turnieju Małego Konkursu Recytatorskiego odbyły się 15 maja w GOK Łukowa. Komisja Konkursowa, po wysłuchaniu 15 recytatorów w dwu kategoriach wiekowych postanowiła, że Laureatami Konkursu zostają: Anna Wróbel - uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łukowej i Wiktoria Kozyra ze Szkoły Podstawowej im. por. E. Błaszczaka ps. Grom w Chmielku w kategorii klasy I – III oraz Kacper Czerniak uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łukowej, w kategorii klasy IV – VI. Oni też będą reprezentowali Gminę Łukowa podczas Eliminacji Powiatowych Konkursu w Biłgoraju, które odbędą się w Biłgorajskim Centrum Kultury, w sobotę19 maja.

Komisja konkursowa postanowiła przyznać wyróżnienia: Michalinie Tworzewskiej i Weronice Zawadzińskiej ze Szkoły Podstawowej w Chmielku oraz Mikołajowi Mielniczkowi i Rafałowi Wyrwa ze Szkoły Podstawowej w Łukowej. Wszyscy recytatorzy otrzymali upominki książkowe.

Zapraszamy do galerii..

227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja i święto strażaków, w przeddzień św. Floriana - ich patrona, to doskonała okazja do radosnego świętowania. Gminne uroczystości odbyły się, w pięknie udekorowanych flagami Pisklakach.

Poczty sztandarowe, władze gminy, mieszkańcy miejscowości i bardzo licznie zgromadzeni strażacy z całej gminy, prowadzeni przez Orkiestrę Dętą pod kierownictwem kapelmistrza Franciszka Iwańca, przeszli spod pisklackiej remizy do kościoła pw. Trójcy Świętej.

Powitani zostali u drzwi kościoła, poświęceni i zaproszeni na wspólną modlitwę.

Okolicznościową Mszę św. w intencji NMP Królowej Polski, Ojczyzny oraz strażaków i ich rodzin odprawił ksiądz prałat Szymon Szlachta – dawny łukowski wikariusz.

Pięknie mówił o Maryi Królowej Polski i chlubnej służbie strażaków Jej poświęconej, o powołaniu strażaków do ochrony życia i mienia obywateli oraz prywatnie - obrony świętości swoich rodzin.

Uroczystość zaszczyciły 3 szkolne poczty sztandarowe: Szkoły Podstawowej im por Edwarda Błaszczaka ps „Grom” w Chmielku, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łukowej, Gimnazjum im. Pawła Adamca w Łukowej oraz poczet Zarządu Gminnego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Łukowej. Były też dwa poczty strażackie: Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych – dumnie niesiony przez druhnę i druhów z Pisklak oraz sztandar łukowskiej jednostki OSP.

Okolicznościową cześć artystyczną przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. por. Edwarda Błaszczaka ps. „Grom” w Chmielku pod kierownictwem pań: Krystyny Matysiak, Jolanty Zwolińskiej oraz Marzeny Bździuch.

Na zakończenie były życzenia, wiersz i kwiaty dla strażaków. Tradycyjnie przedstawiciele każdej jednostki kwiaty złożyli u stóp ołtarza.

Zapraszamy do galerii zdjęć z uroczystości..

Mieczysław Romanowski – wybitny poeta romantyzmu, który 155 lat temu oddał życie w bohaterskiej walce z Rosjanami w lasach łukowsko – józefowskim doczekał się pięknego kamienia pamięci w postaci recytacji Swoich utworów przez młodzież naszego powiatu.

Administratorzy "Łukowa na starej fotografii" prowadzą portal społecznościowy pod tym samym tytułem na Facebook-u pod adresem:
https://www.facebook.com/pages/%C5%81ukowa-na-starej-fotografii/230152847173317
Średni dzienny zasięg tej strony to blisko pół tysiąca wejść.
Administratorzy zachęcają do udostępniania i przesyłania ciekawych starych fotografii o podobnej tematyce, które można by pokazać mieszkańcom Łukowej i jej okolic.
Oczywiście wszystkie fotografie będą odpowiednio oznakowane informacją o ich autorze czy źródle pochodzenia.

Do nabycia w sklepach nowy numer "Gońca Łukowej", cena 3 zł.

Listopad 2017
Listopad 2017
Wersja elektroniczna

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2018 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.