image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

W niedzielę 5 sierpnia 2018 r., Stowarzyszenie Kobiet Gminy Łukowa, korzystając z zaproszenia Wójta Gminy Lubaczów wzięło udział w konkursie kulinarnym Kresowe Jadło na Festiwalu Kultur i Kresowego Jadła w Baszni Dolnej. Panie promowały naszą gminę i jej lokalne produkty.

W konkursie na „kresowe jadło potrawę - danie główne”, w którym oceniano  33 różne potrawy, łukowskie stowarzyszenie otrzymało wyróżnienie za zupę zwaną szczawiówką. III miejsce Panie ze stowarzyszenia zdobyły za pierniczki poździsieńskie, w kategorii konkursowej „najlepsza potrawa na na bazie miodu”.

Udział w tego typu wydarzeniach kulturalno-kulinarnych to doskonały sposób promowania naszej społeczności i gminy.

Więcej zdjęć w galerii...

 

12 sierpnia podczas odbywającego się od kilku lat odpustu w kaplicy pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe w Osuchach, zwanego "odpustem strażackim", miejscowi druhowie poświęcili figurkę św. Floriana - patrona strażaków, usytuowaną przed osuchowską remizą. Był to doskonały wstęp do radosnego świętowania odpustu, podczas którego o strażakach mówiło się bardzo dużo i bardzo dobrze.

 

 

Więcej zdjęć w galerii...

Bursztynowy Różaniec tj. trzecią nagrodą na XXIII Festiwalu Pieśni Maryjnej w Górecku Kościelnym zdobył „najmłodszy” z łukowskich zespołów – Chór Kameralny „Lucus” prowadzony przez pana Sławomira Kuczka. Gratulujemy!

Mamy lato. Bardzo upalne, męczące i oczywiście bardzo pracowite. Nasi wspaniali krwiodawcy nie żałują sił, by zebrać z pola wszystkie dary natury, ale to niestety nie pozostaje obojętne dla ich kondycji. Wakacyjna akcja poboru krwi, której współorganizatorami była Firma Bratrol Panów Mirosława i Tomasza Pękalów z Łukowej zgromadziła w łukowskim gimnazjum 97 krwiodawców zdecydowanych podzielić się własną krwią z potrzebującymi, ostatecznie po wstępnych badaniach krew oddało 78 osób. Jak widać „letnie zmęczenie” tylko troszeczkę Was pokonało. Dziękujemy!. Dziękujemy serdecznie w imieniu Zarządu Klubu oraz Dyrekcji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, którą mieliśmy szczęście gościć podczas akcji w Łukowej. Nie była to zwykła akcja, bowiem jak wynika z obliczeń mamy oddane już ponad 1500 litrów krwi. Dopełniła tej liczby Pani Halina Kozyra, przykładnie, od lat oddająca krew wraz z dwoma swoimi synami. Gratulujemy! Jest jeszcze jeden miły akcent, mianowicie zaplanowane 100 litrów krwi na stulecie Państwa Polskiego zostało zrealizowane, dokonała tego Pani Agnieszka Solak. Również gratulujemy. Obie Panie obdarowane zostały przez Panią Dyrektor dr Elżbietę Puacz z Lublina. Zostaną także obdarowane przez współorganizatorów naszej wakacyjnej akcji podczas Dożynek w ostatnia niedzielę sierpnia. Wszyscy, którzy zgłosili się by oddać krew otrzymali drobne upominki ufundowane przez Firmę Bratrol. Raz jeszcze dziękujemy bardzo łukowskim krwiodawcom. Najwspanialszym na świecie krwiodawcom.

 

Od maja br. w Gminnym Ośrodku Kultury realizowany jest projekt ministerialny „Ostatni dunajnik łukowski i jego uczniowie”. Zadanie polega na przekazaniu młodemu pokoleniu unikatowego w skali kraju zwyczaju dunajowania. Naukę prowadzi Dunajnik – Pan Ciepla.

Dofinansowanie wniosku pozyskane zostało ze środków pozostających w dyspozycji ministra właściwego do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego w ramach programu „Kultury Ludowa i Tradycyjna 2018”. Zakończenie realizacji wniosku przewidziane jest na koniec roku. Ostatni dunajnik łukowski i jego uczniowie

Administratorzy "Łukowa na starej fotografii" prowadzą portal społecznościowy pod tym samym tytułem na Facebook-u pod adresem:
https://www.facebook.com/pages/%C5%81ukowa-na-starej-fotografii/230152847173317
Średni dzienny zasięg tej strony to blisko pół tysiąca wejść.
Administratorzy zachęcają do udostępniania i przesyłania ciekawych starych fotografii o podobnej tematyce, które można by pokazać mieszkańcom Łukowej i jej okolic.
Oczywiście wszystkie fotografie będą odpowiednio oznakowane informacją o ich autorze czy źródle pochodzenia.

Do nabycia w sklepach nowy numer "Gońca Łukowej", cena 3 zł.

Czerwiec 2018
Czerwiec 2018
Wersja elektroniczna

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2018 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.