image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

W styczniu tego roku odszedł do Pana nieodżałowany kapelmistrz p. Franciszek Iwaniec, który prowadził orkiestrę dętą prawie pół wieku.

Jego miejsce zajęła p. DARIA GRACA, która 22 sierpnia 2020 roku, na spotkaniu orkiestry, w obecności p. dyr. GOK w Łukowej Wiesławy Kubów, jednogłośnie wybrana została na kapelmistrza orkiestry łukowskiej.

Poprowadziła po raz pierwszy orkiestrę podczas tegorocznych dożynek. W prezentacji koncertowej wsparli nową p. kapelmistrz jej koledzy orkiestranci przybyli z Tomaszowa Lub.

P. Daria Graca jest absolwentką dwuletniego Studium dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych w Nowym Sączu oraz Szkoły Muzycznej I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie – specjalizacja saksofon.

P. Daria o sobie:

Od najmłodszych lat związana jestem z orkiestrami, początkowo jako muzyk instrumentalista, następnie jako tamburmajor i zastępca kapelmistrza. Jako aktywny muzyk współpracuję z wieloma orkiestrami biorąc udział w uświetnianiu uroczystości lokalnych, występach na konkursach wojewódzkich i ogólnopolskich a także poza granicami kraju.

Od 5 lat związana jestem z orkiestrą w Łukowej wspieraną przez miejscowy GOK, uczestnicząc w życiu kulturalnym gminy podczas ważnych uroczystości. Miałam przyjemność poznać i pracować pod dyrekcją osoby, która całym sercem oddana była orkiestrze - Pana Franciszka Iwańca. Zawsze obecny na uroczystościach gminnych i parafialnych; kierując się swoją życiową pasją stworzył dla orkiestrantów rodzinną atmosferę. Kontynuując wieloletnią działalność orkiestry rozpoczętą przez Pana Franciszka będę dążyć do tego, by imię śp. Kapelmistrza patronowało orkiestrze na dalsze lata pracy. Niech to będzie nasze podziękowanie i wyraz pamięci za Jego wytężoną, oddaną pracę. Jestem pewna, że Pan Franciszek spogląda na nas z nieba i cieszy się, że ta tradycja trwa i jest kontynuowana.

Działalność i funkcjonowanie każdej orkiestry opiera się na dobrowolnej pracy zespołu ludzi. Moim celem jako kapelmistrz orkiestry jest zachęcenie młodzieży do nauki gry na instrumentach oraz wszystkich tych, którzy z grą na instrumentach mieli już do czynienia - do dołączenia do orkiestry. Zapraszam wszystkie osoby mające poczucie rytmu, pragnące bez względu na wiek rozwijać swoje zdolności muzyczne. Chciałabym pracować nad ciągłym podnoszeniem poziomu artystycznego orkiestry, rozszerzeniem repertuaru, wprowadzeniem nowych utworów i uruchomieniem działalności koncertowej poza granicami gminy.

Zdaję sobie sprawę z tego, że początki nie będą łatwe. Moja głowa kipi od pomysłów, by uatrakcyjnić występy orkiestry. Żywię nadzieję, że przedstawiciele gminy oraz jej mieszkańcy zechcą wspierać działalność rozwoju orkiestry poprzez aktywne motywowanie do wstąpienia w jej szeregi. Wierzę, że doświadczenie które nabyłam pozwoli mi godnie reprezentować gminę Łukowa, spełniać oczekiwania lokalnej społeczności poprzez uczestnictwo w ważnych wydarzeniach i efektywnie dążyć do podnoszenia poziomu artystycznego orkiestry.

Administratorzy "Łukowa na starej fotografii" prowadzą portal społecznościowy pod tym samym tytułem na Facebook-u pod adresem:
https://www.facebook.com/pages/%C5%81ukowa-na-starej-fotografii/230152847173317
Średni dzienny zasięg tej strony to blisko pół tysiąca wejść.
Administratorzy zachęcają do udostępniania i przesyłania ciekawych starych fotografii o podobnej tematyce, które można by pokazać mieszkańcom Łukowej i jej okolic.
Oczywiście wszystkie fotografie będą odpowiednio oznakowane informacją o ich autorze czy źródle pochodzenia.

Goniec łukowski do nabycia w cenie 5 zł.

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2021 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.