image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

Tegoroczne obchody rocznicowe w Osuchach miały religijny charakter. Na cmentarzu partyzanckim odprawiona została Msza św. polowa i złożone kwiaty na grobach żołnierskich.

Mszę św. celebrowali: ks. Proboszcz kanonik Waldemar Kostrubiec, ks. kanonik dr Czesław Galek – kapelan AK i ojciec Jacek Piotrowski – siostrzeniec zmarłej w zeszłym roku sanitariuszki Sabiny Wośkowiak ps. Tęcza.

Bezpośrednio po Mszy św. wręczone zostały nagrody Finalistom XXI Powiatowego Konkursu o AK i BCh na Ziemi Biłgorajskiej. Przybył na uroczystości jeden z żyjących uczestników bitwy. Był nim  Włodzimierz Łój ps. Wir z oddziału BCh 'Rysia".

Salwą honorową w wykonaniu GRH oddano na cmentarzu hołd Partyzantom Osuchowskim.

GOK w Łukowej wydał okolicznościową publikację - album „Osuchy 1944. Partyzancka Droga Krzyżowa kardynała Stefana Wyszyńskiego” i zrealizował do niego film. Te wydawnictwa  w sytuacji panującej epidemii stały się bardzo dobrą formą uczczenia Poległych w bitwie nad Sopotem Żołnierzy AK i BCh. Film obejrzało w ciągu tygodnia 2,5 tys osób. Patronat honorowy nad filmem i albumem objęli: Ks. Biskup Polowy Wojska Polskiego gen. Józef Guzdek i Minister Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Pan Jan Józef Kasprzyk.

Promocja filmu odbyła się bezpośrednio po Mszy św. polowej 28 czerwca 2020 r. w Domu Kombatanta w Osuchach. Film jest dostępny na YouTube GOK Łukowa, na stronie TV Biłgoraj i na Facebooku Osuchy 1944. Album jest do nabycia w GOK.

Salwą honorową w wykonaniu GRH oddano hołd Partyzantom osuchowskim.

Zapraszamy do galerii zdjęć..

 

Administratorzy "Łukowa na starej fotografii" prowadzą portal społecznościowy pod tym samym tytułem na Facebook-u pod adresem:
https://www.facebook.com/pages/%C5%81ukowa-na-starej-fotografii/230152847173317
Średni dzienny zasięg tej strony to blisko pół tysiąca wejść.
Administratorzy zachęcają do udostępniania i przesyłania ciekawych starych fotografii o podobnej tematyce, które można by pokazać mieszkańcom Łukowej i jej okolic.
Oczywiście wszystkie fotografie będą odpowiednio oznakowane informacją o ich autorze czy źródle pochodzenia.

Goniec łukowski do nabycia w cenie 5 zł.

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2020 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.