image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

W związku ze zbliżającą się beatyfikacją Kard. Stefana Wyszyńskiego Dyrektor GOK w Łukowej prosi Mieszkańców Naszej Gminy i Parafii o podzielenie się Swoimi zdjęciami i wspomnieniami ze spotkania z ówczesnym Biskupem Lubelskim, które miało miejsce podczas wizytacji kanoniczej naszej parafii 28 – 30 maja 1947 roku. Możliwe, że ktoś brał udział w banderii witającej od strony Zamchu, czy odprowadzającej w kierunku Aleksandrowa lub witał Ks. Biskupa Wyszyńskiego przy pierwszej lub drugiej bramie jako np. członek chóru parafialnego. 29 i 30 maja Ksiądz Biskup wygłosił kazanie do młodzieży i udzielił sakramentu bierzmowania ponad 1000 osobom. Prosimy, jeśli możliwe, o relacje z tego wydarzenia. Zależy nam także na wspomnieniach osób, które pamiętają pobyt i modlitwę Ks. Biskupa na cmentarzu w Osuchach. Naszym zamiarem jest przygotowanie specjalnej publikacji opatrzonej zdjęciami w formie Gminnej Pamiątki Beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, Wielkiego Polaka i Męża Stanu. GOK jest w posiadaniu kopii sprawozdania Ks. Bpa Wyszyńskiego z wizytacji i skanów kilku zdjęć udostępnionych przez mieszkańców Łukowej z pobytu Sługi Bożego na naszej ziemi, ale to jest zdecydowanie jeszcze za mało.Proszę się nie zniechęcać, bo wystarczy kilka zdań, które będą świadectwem ze spotkania z kard. Stefanem Wyszyńskim dla Waszych Rodzin i całego naszego środowiska. Mile widziane zdjęcia.

Bardzo proszę i zachęcam. W. Kubów

Administratorzy "Łukowa na starej fotografii" prowadzą portal społecznościowy pod tym samym tytułem na Facebook-u pod adresem:
https://www.facebook.com/pages/%C5%81ukowa-na-starej-fotografii/230152847173317
Średni dzienny zasięg tej strony to blisko pół tysiąca wejść.
Administratorzy zachęcają do udostępniania i przesyłania ciekawych starych fotografii o podobnej tematyce, które można by pokazać mieszkańcom Łukowej i jej okolic.
Oczywiście wszystkie fotografie będą odpowiednio oznakowane informacją o ich autorze czy źródle pochodzenia.

Goniec łukowski do nabycia w cenie 5 zł.

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2020 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.