image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13
    Spotkanie karnawałowe Seniorów naszej gminy okazało się bardzo udaną imprezą. Przybyło na nie 65 osób ( w wieku 75+). GOK w Łukowej przygotował na tę okazję specjalny program artystyczny, na który złożył się gościnny występ dzieci i młodzieży niepełnosprawnej ze Stowarzyszenia „Słoneczko” z Lublina oraz tańce ludowe zespołu tanecznego z łukowskiego domu kultury. Uczestnikom spotkania rozdane zostały śpiewniczki z łukowskimi pieśniami ludowymi, które były pomocą we wspólnym śpiewaniu tych zapomnianych, ale pięknych utworów towarzyszących ślubom, potańcówkom, darciu pierza czy prządkom. Na akordeonie przygrywała zaproszona przez dyr. GOK Wiesławę Kubów p. Stefania Karczewska, repatriantka z Kazachstanu - prezes Stowarzyszenia Sybiraków z Tomaszowa Lubelskiego.
Pani Stefania przygotowała i przeprowadziła konkurs na Super Seniorkę i Super Seniora. Konkurencje były zabawne, ale wymagające też trudu i pomysłowości. Wszyscy znakomicie się zaprezentowali. Ostatecznie komisja musiała wyłonić finalistów. Zostali nimi: Pani Józefa Słoma i Pan Józef Dzikoń – mieszkańcy Łukowej.

Zabawie karnawałowej towarzyszyły serdeczne spotkania po latach i rozmowy.

Panie z GOK i Biblioteki przygotowały poczęstunek oraz upominki. Uczestnicy zapowiedzieli, że na pewno przyjdą za rok i przyprowadzą innych.

Pięknie dziękowano organizatorom za inicjatywę i trud włożony w przygotowanie I Karnawałowego Spotkania Seniorów Gminy Łukowa.


 

Galeria zdjęć..

Administratorzy "Łukowa na starej fotografii" prowadzą portal społecznościowy pod tym samym tytułem na Facebook-u pod adresem:
https://www.facebook.com/pages/%C5%81ukowa-na-starej-fotografii/230152847173317
Średni dzienny zasięg tej strony to blisko pół tysiąca wejść.
Administratorzy zachęcają do udostępniania i przesyłania ciekawych starych fotografii o podobnej tematyce, które można by pokazać mieszkańcom Łukowej i jej okolic.
Oczywiście wszystkie fotografie będą odpowiednio oznakowane informacją o ich autorze czy źródle pochodzenia.

Goniec łukowski do nabycia w cenie 5 zł.

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2020 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.