image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

Oficjalne uroczystości patriotyczne, w Gminie Łukowa rozpoczęły się przemarszem spod remizy OSP w Chmielku w kierunku kościoła. Wzięły w nim udział poczty sztandarowe, orkiestra dęta, druhowie – strażacy ze wszystkich jednostek, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, nauczyciele, radni oraz władze gminy.


W kościele parafialnym w Chmielku hymnem państwowym rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Chmielku, przygotowana pod kierownictwem pani Marioli Małyszek i pani Beaty Słoma.

Następnie odprawiona została przez ks. Proboszcza Marka Tworka Msza św. w intencji Ojczyzny.

Po Mszy św. Wójt Gminy wręczył dyrektorom szkół flagi państwowe wraz z pismem Prezesa Rady Ministrów z okazji kończących się Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Dla uczczenia tych obchodów dzieci z koła tanecznego działającego przy GOK, prowadzonego przez panią Ewę Chuchro zaprezentowały tańce narodowe, na parkingu przed domem parafialnym w Chmielku.Natomiast wieczorem o godz. 18.00 znakomitym zwieńczeniem gminnych uroczystości był zorganizowany przez miejscowy GOK Specjalny Koncert Zespołu "Lumen" z Poznania w kościele parafialnym w Łukowej. Poprzedził go występ łukowskiej "Harmonii" i "Lucusa" prowadzonych przez pana Sławomira Kuczka.

Mieszkańcy gminy Łukowa i przybyli goście mieli okazje poznać zmagania naszego Ojczyzny w walce o Swoją wolność duchową i narodową w kontekście nauczania Jana Pawła II oraz słów z „Dzienniczka” siostry Faustyny.

Przepiękne aranżacje muzyczne pieśni patriotycznych i religijnych, zakończone wspólnym odśpiewaniem „Christus Vincit” i „My chcemy Boga” w niezwykłej iluminacji świetlnej świątyni były okazją dla wszystkich zebranych do głębokich przeżyć.

Zespół „Lumen” koncertujący w całej Polsce i poza jej granicami, głównie w Stanach Zjednoczonych; który sławę zdobył za oratorium „Miłosierdzie Boże” wystąpił dla mieszkańców gminy Łukowa i gości po raz trzeci.

 


Zapraszamy do galerii zdjęć..

Administratorzy "Łukowa na starej fotografii" prowadzą portal społecznościowy pod tym samym tytułem na Facebook-u pod adresem:
https://www.facebook.com/pages/%C5%81ukowa-na-starej-fotografii/230152847173317
Średni dzienny zasięg tej strony to blisko pół tysiąca wejść.
Administratorzy zachęcają do udostępniania i przesyłania ciekawych starych fotografii o podobnej tematyce, które można by pokazać mieszkańcom Łukowej i jej okolic.
Oczywiście wszystkie fotografie będą odpowiednio oznakowane informacją o ich autorze czy źródle pochodzenia.

Goniec łukowski do nabycia w cenie 5 zł.

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2020 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.