image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

Uroczystość patriotyczna – religijna 23 czerwca 2019 roku w Osuchach licznie zgromadziła mieszkańców Gminy Łukowa i okolicznych wsi oraz gości z całej Polski.

Centralnym punktem była Msza św. polowa pod przewodnictwem Ks. bpa gen. bryg. Józefa Guzdka – biskupa polowego Wojska Polskiego, za Poległych w bitwie partyzantów oddziałów leśnych AK.

Nadleśnictwo Józefów na tę uroczystość odnowiło krzyże na cmentarzu partyzanckim.

GOK w Łukowej pozyskał Sponsorów dla upamiętnienia miejsc cierpienia i męki wszystkich żołnierzy AK i BCh biorących udział w bitwie w postaci Drogi Krzyżowej od cmentarza do Krzywej Górki. Dyrektor GOK Wiesława Kubów zajęła się koordynacją wszystkich działań związanych z powstaniem i uroczystością poświecenia tej Drogi Krzyżowej.

Sprzątanie i dekoracja cmentarza w biało – czerwone wieńce i flagi, przygotowanie okolicznościowych publikacji i wystaw, projektów zaproszeń i plakatów, butonów; organizacja poczęstunku dla rekonstruktorów, motocyklistów i biorących udział w koncercie, dekoracja sceny i wiele innych prac - to wkład pracy kilku miesięcy pracowników GOK.

Organizacją poczęstunku dla parlamentarzystów i przybyłych władz centralnych zajęli się pracownicy Urzędu Gminy, natomiast rozstawienie sceny i „serwowanie” grochówki to udział panów z Zakładu Gospodarki Komunalnej.

Druhowie OSP z Łukowej i Osuch, oprócz pilnowania ładu i porządku, szczególnie na drogach dojazdowych i parkingach, pomagali przy dekoracjach i organizacji miejsc dla uczestników uroczystości.

 

 

Zapraszamy do galerii zdjęć..

Dla upamiętnienia młodych chłopców z oddziałów leśnych AK poległych 75 lat temu w  bitwie pod Osuchami powstał videoklip. Zachęcamy do obejrzenia:  YouTube KU CHWALE - Pod Osuchami NOWOŚĆ 2019

Administratorzy "Łukowa na starej fotografii" prowadzą portal społecznościowy pod tym samym tytułem na Facebook-u pod adresem:
https://www.facebook.com/pages/%C5%81ukowa-na-starej-fotografii/230152847173317
Średni dzienny zasięg tej strony to blisko pół tysiąca wejść.
Administratorzy zachęcają do udostępniania i przesyłania ciekawych starych fotografii o podobnej tematyce, które można by pokazać mieszkańcom Łukowej i jej okolic.
Oczywiście wszystkie fotografie będą odpowiednio oznakowane informacją o ich autorze czy źródle pochodzenia.

Goniec łukowski do nabycia w cenie 5 zł.

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2020 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.