image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

17 marca w GOK u w Łukowej miało miejsce niezwykłe wydarzenie kulturalne – spektakl z udziałem znakomitych miejscowych aktorów – amatorów, którymi pokierował Jarosław Figura, zawodowy reżyser teatralny z Lublina. W role nędzarzy z ogrzewalni, a potem braci albertynów wcielili się: Sylwester Bielak, Paweł Trela, Tomasz Kurowski, Kazimierz Wróbel, Andrzej Skiba oraz Michał Szostak. Adama Chmielowskiego, który stał się Bratem Albertem zagrał sam reżyser.Wielogodzinne kilkudniowe próby przyniosły wspaniały efekt – powstało na bardzo wysokim poziomie artystycznym przedstawienie. Dyr. GOK zaangażowała Marcina Smutka do profesjonalnej aranżacji świetlnej, zlecone zostały do uszycia habity.

Panowie z Łukowej oprócz gry aktorskiej pomogli w sali widowiskowej stworzyć warunki typowej sali teatralnej.

Spektakl oparty na poemacie „Brat naszego Boga” Karola Wojtyły był trudny ze względu na filozoficzny przekaz, ale mowa świateł i dźwieku wprowadziła widzów w niezwykłe przeżycie duchowe.

Doskonałym wprowadzeniem do przedstawienia był koncert pasyjny zespołu kameralnego „Lucus” działającego przy naszym GOK.

Administratorzy "Łukowa na starej fotografii" prowadzą portal społecznościowy pod tym samym tytułem na Facebook-u pod adresem:
https://www.facebook.com/pages/%C5%81ukowa-na-starej-fotografii/230152847173317
Średni dzienny zasięg tej strony to blisko pół tysiąca wejść.
Administratorzy zachęcają do udostępniania i przesyłania ciekawych starych fotografii o podobnej tematyce, które można by pokazać mieszkańcom Łukowej i jej okolic.
Oczywiście wszystkie fotografie będą odpowiednio oznakowane informacją o ich autorze czy źródle pochodzenia.

Goniec łukowski do nabycia w cenie 5 zł.

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2020 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.