image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

26 stycznia br. odbył się VI Rzeszowski Festiwal Kolęd i Pastorałek, w którym uczestniczyło 35 chórów m.in. z Warszawy, Wrocławia, Poznania , Łodzi, Lublina, Rzeszowa, a także z Ukrainy. Zainteresowanie festiwalem było w tym roku tak duże, że Komisja Artystyczna kwalifikowała chóry na podstawie nagrań.

Przesłuchania oceniało Jury w osobach wybitnych znawców śpiewu chóralnego.

Podczas festiwalu, który odbywał się w budynku Studium Muzyki Liturgicznej w Rzeszowie, wystąpiły dwa chóry z Łukowej: ” Harmonia’’ przy Szkole Podstawowej i „ Lucus” działający przy GOK pod dyrekcją Sławomira Kuczka. Oba chóry zyskały wysoką ocenę jurorów i znalazły się w gronie finalistów. „ Lucus”, który działa od 10 miesięcy, a w swoim dorobku wyśpiewał „Bursztynowy Różaniec” w Górecku i otrzymał Wyróżnienie na Festiwalu Pieśni Maryjnej w Lubaczowie, tym razem otrzymał „Brązowy Dyplom” w kategorii chórów dorosłych. Chór „ Harmonia” potwierdził wysoki poziom artystyczny i zdobył „Srebrny Dyplom” w kategorii chórów dziecięcych i młodzieżowych. Po występie otrzymaliśmy gratulacje od pochodzącego z Łukowej, a znanego i cenionego w świecie lekarskim Rzeszowa, chirurga p. Eugeniusza Dąbrowskiego i mieszkającej od lat w Rzeszowie p. Zofii Słoma. Pan Eugeniusz w latach studenckich należał do chóru akademickiego. Pani Zofia z kolei śpiewała w chórach rzeszowskich kościołów. Oboje wyrazili dumę z rozsławiania Łukowej przez młodych rodaków. Pani Zofia miała dodatkową satysfakcję, bo wśród „ Sreberek” śpiewała jej bratanica Zuzia. Jedna z obecnych słuchaczek w porywie serca, za piękny śpiew, obdarowała nasze dzieci słodyczami. Atrakcjami, które jak zawsze towarzyszą wyjazdom na festiwale był spacer po Rzeszowie, zakupy w Galerii Rzeszowskiej, pizza w „Grocie”. Werdykt jurorów dotarł do chórzystów w czasie drogi powrotnej i wywołał eksplozję radości.

Administratorzy "Łukowa na starej fotografii" prowadzą portal społecznościowy pod tym samym tytułem na Facebook-u pod adresem:
https://www.facebook.com/pages/%C5%81ukowa-na-starej-fotografii/230152847173317
Średni dzienny zasięg tej strony to blisko pół tysiąca wejść.
Administratorzy zachęcają do udostępniania i przesyłania ciekawych starych fotografii o podobnej tematyce, które można by pokazać mieszkańcom Łukowej i jej okolic.
Oczywiście wszystkie fotografie będą odpowiednio oznakowane informacją o ich autorze czy źródle pochodzenia.

Goniec łukowski do nabycia w cenie 5 zł.

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2020 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.