image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

Mamy lato. Bardzo upalne, męczące i oczywiście bardzo pracowite. Nasi wspaniali krwiodawcy nie żałują sił, by zebrać z pola wszystkie dary natury, ale to niestety nie pozostaje obojętne dla ich kondycji. Wakacyjna akcja poboru krwi, której współorganizatorami była Firma Bratrol Panów Mirosława i Tomasza Pękalów z Łukowej zgromadziła w łukowskim gimnazjum 97 krwiodawców zdecydowanych podzielić się własną krwią z potrzebującymi, ostatecznie po wstępnych badaniach krew oddało 78 osób. Jak widać „letnie zmęczenie” tylko troszeczkę Was pokonało. Dziękujemy!. Dziękujemy serdecznie w imieniu Zarządu Klubu oraz Dyrekcji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, którą mieliśmy szczęście gościć podczas akcji w Łukowej. Nie była to zwykła akcja, bowiem jak wynika z obliczeń mamy oddane już ponad 1500 litrów krwi. Dopełniła tej liczby Pani Halina Kozyra, przykładnie, od lat oddająca krew wraz z dwoma swoimi synami. Gratulujemy! Jest jeszcze jeden miły akcent, mianowicie zaplanowane 100 litrów krwi na stulecie Państwa Polskiego zostało zrealizowane, dokonała tego Pani Agnieszka Solak. Również gratulujemy. Obie Panie obdarowane zostały przez Panią Dyrektor dr Elżbietę Puacz z Lublina. Zostaną także obdarowane przez współorganizatorów naszej wakacyjnej akcji podczas Dożynek w ostatnia niedzielę sierpnia. Wszyscy, którzy zgłosili się by oddać krew otrzymali drobne upominki ufundowane przez Firmę Bratrol. Raz jeszcze dziękujemy bardzo łukowskim krwiodawcom. Najwspanialszym na świecie krwiodawcom.

Administratorzy "Łukowa na starej fotografii" prowadzą portal społecznościowy pod tym samym tytułem na Facebook-u pod adresem:
https://www.facebook.com/pages/%C5%81ukowa-na-starej-fotografii/230152847173317
Średni dzienny zasięg tej strony to blisko pół tysiąca wejść.
Administratorzy zachęcają do udostępniania i przesyłania ciekawych starych fotografii o podobnej tematyce, które można by pokazać mieszkańcom Łukowej i jej okolic.
Oczywiście wszystkie fotografie będą odpowiednio oznakowane informacją o ich autorze czy źródle pochodzenia.

Kalendarz łukowski do nabycia od 15 listopada 2020 r. w sklepach.

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2019 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.