image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

Wyjątkowe Zimowisko w GOK Łukowej!

Zimowisko organizowane było w pierwszym tygodniu ferii. Po raz pierwszy jego uczestnicy mogli spotkać się z autorką książek dla dzieci. Pani Edyta Zarębska - bajkopisarka i ilustratorka, laureatka konkursu literackiego im. Astrid Lindgren przybyła na spotkanie w pięknej, długiej sukni. Mówiła o swoich książkach, ilustracjach, marzeniach i zamierzeniach. Nauczyła dzieci piosenki o bibliotece i zachęciła do czytania książek. Po spotkaniu była możliwość poproszenia o autograf i nabycia książek.

 

Koszmarnie” było w kolejne dni, bowiem p. Jarosław Figura – lubelski i łódzki aktor - reżyser podjął się przygotowania spektaklu w konwencji teatru cieni z uczestnikami Zimowiska o ich najstraszniejszych snach – koszmarach sennych.

Jak się okazało nasze dzieci to wspaniali aktorzy. Przedstawienie pokazne zostało na zakończnie Zimowiska, w piątek wieczorem, wzbudziło zachwyt i grozę. Rodzice przybyli na pspektakl zaskoczeni byli pięknem gry swoich pociech i świateł oraz przejmującą, groźną muzyką. Dowiedzieli się kogo i czego się boją ich dzieci w czasie snu.

W przerwach między próbami uczestnicy Zimowiska cieszyli się doskonałymi i wyczerpujacymi zajęciami sportowymi z elemantami tańca, gimnastyki. Szukali wytchnienia klejąc kotyliony biało – czerwone oraz odpoczywając w bibliotece przy kolorowaniu obrazków.

Byli także w kinie w Zamościu na trzymającym do końca w napięciu filmie „Tedi i mapa skarbów”.

Na zakończenie uczestnicy Zimowiska obdarowani zostali drobnymi upominkami przygotowanymi przez GOK.

Zapraszamy do Galerii zdjęć...

 

 

Administratorzy "Łukowa na starej fotografii" prowadzą portal społecznościowy pod tym samym tytułem na Facebook-u pod adresem:
https://www.facebook.com/pages/%C5%81ukowa-na-starej-fotografii/230152847173317
Średni dzienny zasięg tej strony to blisko pół tysiąca wejść.
Administratorzy zachęcają do udostępniania i przesyłania ciekawych starych fotografii o podobnej tematyce, które można by pokazać mieszkańcom Łukowej i jej okolic.
Oczywiście wszystkie fotografie będą odpowiednio oznakowane informacją o ich autorze czy źródle pochodzenia.

Kalendarz łukowski do nabycia od 15 listopada 2020 r. w sklepach.

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2020 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.