image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

 

FOTO GALERIA

„Victoria” Łukowa - Chmielek to drużyna z wieloletnią historią. Drużynę w 1977 roku założył 18 letni wówczas Tadeusz Ćwik, pomagał mu Zbigniew Krzychowiec. Nosiła ona nazwę Ludowy Zespól Sportowy Łukowa. Pierwszym prezesem klubu był Stefan Garbacz. W celu uzyskania środków na jego istnienie założyciele i piłkarze klubu organizowali zabawy taneczne, z których zyski przeznaczali na wydatki związane z klubem (np. stroje, piłki, opłaty związane z wyjazdami na mecze).”

I od 1977 roku nieostrzeżenie minęło 40 lat. 9 lipca 2017 r. „Victoria” obchodziła swoje 40. lecie. Na Jubileuszu pojawili się wszyscy związani z łukowską piłką. Założyciele, zawodnicy dawni i obecni, trenerzy i sympatycy, parlamentarzyści, wojewódzkie i okręgowe władze piłkarskie, władze samorządowe powiatu i gminy, sponsorzy i kibice. Impreza odbyła się na stadionie, który przez lata znacznie wypiękniał i nabrał klasy.

Rozpoczęli meczem, bo czymże takie spotkanie rozpocząć wypada. Nasi zasłużeni zawodnicy rozegrali mecz z zaprzyjaźnionymi policjantami. Wynik, no cóż. Wygrali 1:1.

Jubileusz jest okazją do podziękowań. Podziękowań za trud, za pracę, za poświęcony czas. Także za umiejętność stworzenia i scalenia młodych, utalentowanych i”charakternych” ludzi tak, by tworzyli zespół i wygrywali. Bo "Victoria" pięknie wygrywała.

Złotą Odznakę Honorową Lubelskiego Związku Piłki Nożnej otrzymali:  Tadeusz Ćwik, Tadeusz Pisarczyk i Henryk Szymański.
Odznakę srebrną LZPN: Zbigniew Krzechowiec, Stanisław Kozyra, Henryk Hyz, Stanisław Stelmach, Mariusz Leniart, Paweł Pieczonka, Jan Świst, Tomasz Iwaniec, Michał Szostak i Marek Hyz.
 
Zarząd Okręgowy Związku Piłki Nożnej w Zamościu przyznał "Medale 40. lecia", które otrzymali; Janusz Kozyra, Wojciech Peć - Prezesi drużyny, trenerzy – Zbigniew Pająk i Marcin Szoździński oraz piłkarze: Janusz Cencora, Stanisław Grzyb, Andrzej Garbacz, Mirosław Osuch, Bogusław Kozyra, Zdzisław Granda, Piotr Paluch, Zbigniew Wurszt, Grzegorz Goch, Stanisław Szpinda.                                             Medale wręczyli: Pan Prezes Stanisław Pryciuk,  Sekretarz Pan Tadeusz Gontarz oraz Pan Krzysztof Fidor reprezentujący ZOZPN.


"Z okazji Jubileuszu 40 – lecia SP VICTORIA Łukowa – Chmielek" serdeczne gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów składa. Za Zarząd Prezes Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Stanisław Pryciuk" – tej treści podziękowania złożone zostały na ręce Pana Krzysztofa Hyza – od niedawna Prezesa "Victorii"

Za wieloletnią współpracę, pomoc oraz znaczący wpływ na rozwój Stowarzyszenia Piłkarskiego Victoria Łukowa – Chmielek podziękowano Sponsorom:
właścicielom firmy ŁUKOWA TOBBCCO,
Panom: Mirosławowi, Mieczysławowi  i Tomaszowi Pękala oraz Krzysztofowi, Tomaszowi i Michałowi Hyz,
Prezesowi Zrzeszenia Plantatorów Tytoniu, firmy Agrobud i Delikatesów Centrum Panu Józefowi Grzybowi,
Prezesowi firmy BRATPOL Panu Tomaszowi Pękala,
Prezes Firmy SŁOMEX TOBACCO Pani Bożenie Słoma,
Prezesowi firmy MAT-BUD Panu Krzysztofowi Skubis,
Właścicielom firmy PETROL Panom Wojciechowi i Mirosławowi Peciom,
Pani Annie Gronowskiej Prezes firmy Lewiatan i Środki Ochrony Roślin
Panu Edwardowi Czerniakowi – właścicielowi sklepów z artykułami do produkcji rolnej w Łukowej, Obszy i Zamchu oraz gospodarstwa agroturystycznego w Osuchach
Panu Pawłowi Makuch i Panu Rafałowi Kozyra z firmy TOBBACCO of MAZOVIA
Właścicielowi Zakłady Stolarskiego w Dębówce Panu Marianowi Olekszyk
Panom Danielowi i Tomaszowi Szponar właścicielom Firmy AGROTECH oferującej maszyny rolnicze i środki do produkcji rolnej w Obszy i Chmielku.

Podziękowania wręczali: Poseł na Sejm Pan Piotr Olszówka, Starosta Biłgorajski Pan Kazimierz Paterak oraz Wójt Gminy Łukowa Pan Stanisław Kozyra.

Raz jeszcze, za znaczący wkład w rozwój klubu Zarząd "Victorii" Łukowa - Chmielek  podziękował panu Tadeuszowi Ćwikowi oraz przekazał specjalne podziękowania panu Arturowi Kukiełka, który postanowił zakończyć karierę piłkarską.

I jeszcze jedne podziękowania złożone na ręce Prezesa: "Z okazji Jubileuszu 40 -lecia istnienia Klubu Sportowego VICTORIA Łukowa-Chmielek życzę Władzom Klubu oraz Wszystkim Zawodnikom dalszych wspaniałych sukcesów, niech kariera piłkarska otwiera przed wami wszystkie drzwi, a sukcesy uzyskiwane przez was zostaną na zawsze w pamięci i sercu klubu – Poseł na Sejm RP Piotr Olszówka".  

Kolejny punkt programu - następny mecz. Victoria zagrała z Hetmanem Zamość. Emocje sięgały zenitu. Wynik. No cóż. Wygrali!. Wygrali 2 : 0. Gratulujemy!

Imprezie towarzyszył darmowy plac zabaw dla dzieci, można było skorzystać z usług gastronomicznych.
Nagłośnienie imprezy to panowie Mieczysław Kowalik i Wiesław Stański, zabezpieczenie łukowscy strażacy. Dziękujemy. Nad całością "go gospodarsku" czuwał i imprezę prowadził Pan Prezes Krzysztof Hyz.

Pod wieczór nadszedł czas na rozmowy, spotkania po miesiącach i latach, opowieści te prawdziwe i te, które obrosły już legendą, wspominki jak to Jasiek ładnie strzelał a Staszek "szmaty" puszczał, choć dobrze bronił. Nie zapomniano o legendarnych golach Janusza, które niejednokrotnie decydowały o zwycięstwie. Nie obeszło się bez przeglądania galerii fotografii w telefonach, zapisywania numerów telefonów i adresów e-mail, wspólnych fotografii. Bo chłopcy grający od 1977 roku w drużynie, zupełnie się nie zmienili, ale jakimś cudem zdążyły im się urodzić wnuki, które może będą mocnym filarem drużyny i przyczynią się do kolejnych jej sukcesów, czego bardzo Viktorii Łukowa – Chmielek życzymy. Niech Waszym zawsze będzie zwycięstwo!

Administratorzy "Łukowa na starej fotografii" prowadzą portal społecznościowy pod tym samym tytułem na Facebook-u pod adresem:
https://www.facebook.com/pages/%C5%81ukowa-na-starej-fotografii/230152847173317
Średni dzienny zasięg tej strony to blisko pół tysiąca wejść.
Administratorzy zachęcają do udostępniania i przesyłania ciekawych starych fotografii o podobnej tematyce, które można by pokazać mieszkańcom Łukowej i jej okolic.
Oczywiście wszystkie fotografie będą odpowiednio oznakowane informacją o ich autorze czy źródle pochodzenia.

Do nabycia w sklepach nowy numer "Gońca Łukowej", cena 3 zł.

Czerwiec 2018
Czerwiec 2018
Wersja elektroniczna

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2018 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.