image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

 Babosiada Łukowska 2017

W niedzielę – 5 marca 2017 r. pięknie udekorowaną sceną Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej zawładnęli młodzi artyści: śpiewacy, tancerze, recytatorzy, kabareciarze. Program dedykowany był był Kobietom z okazji zbliżającego się Ich święta, które w Łukowej od wielu lat zwane jest "Babosiadą". Sala nie mogła pomieścić przybyłych na akademię mam artystów i babć oraz licznie zgromadzonych mieszkanek naszych wsi. Miło nam, że Panie pośmiały się, odpoczęły od codzienności, może poczuły się docenione... .

Na scenie prezentowali się Chorzyści "Harmonii" i "Harmonii Folk", młodzi śpiewacy z "Wiolinek" oraz instrumentaliści prezentujący na fletach muzykę dawną z zespołu "Musicus" – wszyscy pod kierownictwem p. Sławomira Kuczka. Pięknie śpiewał Mariusz Hyz, wspaniele grał na akordeonie guzikowym Mikołaj Wybacz z Niska oraz cudownie tańczyły siostry Winnickie i dzieci z dwu grup koła tanecznego p. Ewy Chuchro pracującego przy GOK.

Panie otrzymały zrobione przez koło plastyczne papierowe kwiatki i poczęstowały się na zakończenie "czymś słodkim".

Pani dyr. GOK podziekowała wykonawcom i swoim pracownikom za włożoną ogromną pracę w organizację święta, najlepsze życzenia Paniom złożył Pan Wójt.

Imprezie towarzyszyła promocja najnowszego wydawnictwa GOK pt. "Gmina Łukowa. Przewodnik", który ukazał się w ramach obchodów 40. rocznicy powstania łukowskiej placówki kultury. Można było także nabyć niektóre wcześniejsze wydawnictwa GOK.

 

Podczas imprezy odbędzie się promocja pierwszego przewodnika poświęconego Gminie Łukowa wydanego przez GOK  w ramach obchodów 40. lecia istnienia Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii..

Administratorzy "Łukowa na starej fotografii" prowadzą portal społecznościowy pod tym samym tytułem na Facebook-u pod adresem:
https://www.facebook.com/pages/%C5%81ukowa-na-starej-fotografii/230152847173317
Średni dzienny zasięg tej strony to blisko pół tysiąca wejść.
Administratorzy zachęcają do udostępniania i przesyłania ciekawych starych fotografii o podobnej tematyce, które można by pokazać mieszkańcom Łukowej i jej okolic.
Oczywiście wszystkie fotografie będą odpowiednio oznakowane informacją o ich autorze czy źródle pochodzenia.

Do nabycia w sklepach nowy numer "Gońca Łukowej", cena 3 zł.

Listopad 2017
Listopad 2017
Wersja elektroniczna

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2018 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.