image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

W dn. 21-23 X odbył się w Bydgoszczy XXXVI Ogólnopolski Konkurs Chórów a’ Cappella Dzieci i Młodzieży. Komisja artystyczna zakwalifikowała 17 najlepszych chórów w Polsce. „Harmonia” w swojej kategorii chórów szkolnych zdobyła „Brązowy Kamerton”.

 


Scena Filharmonii Pomorskiej była miejscem debiutu dla Suzany Orfali z Księżpola, Mariki i Dominiki Winnickich z Rakówki, Natalki Matysiak z Babic oraz 7-letniej Ani Wróbel z Łukowej, która okazała się najmłodszą finalistką spośród ok. 600 chórzystów występujących na konkursie. Wcześniej, bo 9 października chór „Harmonia” reprezentował diecezję Zamojsko-Lubaczowską w V Międzywojewódzkim Przeglądzie Chórów – Pieśni Maryjne. Konkatedra w Lubaczowie, gdzie rywalizowało osiem dorosłych chórów z trzech diecezji, okazała się dla naszych dzieci szczęśliwa. „Harmonia” zajęła III miejsce. Pod koniec ubiegłego roku w dniach 17-18 czerwca chór „Harmonia” wziął udział w XX Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Religijnej „Cantate Deo”. Przesłuchania odbyły się w kościele p.w. św. Stanisława i św. Wojciecha w Rzeszowie. Tam zajął II miejsce. Warto podkreślić, że nasze dzieci wszędzie budziły spore zainteresowanie widzów, organizatorów, przedstawicieli mediów nie tylko swoim pięknym śpiewem, ale też swobodą sceniczną, urodą, gustownym strojem oraz naturalnym wdziękiem.

Administratorzy "Łukowa na starej fotografii" prowadzą portal społecznościowy pod tym samym tytułem na Facebook-u pod adresem:
https://www.facebook.com/pages/%C5%81ukowa-na-starej-fotografii/230152847173317
Średni dzienny zasięg tej strony to blisko pół tysiąca wejść.
Administratorzy zachęcają do udostępniania i przesyłania ciekawych starych fotografii o podobnej tematyce, które można by pokazać mieszkańcom Łukowej i jej okolic.
Oczywiście wszystkie fotografie będą odpowiednio oznakowane informacją o ich autorze czy źródle pochodzenia.

Do nabycia w sklepach nowy numer "Gońca Łukowej", cena 3 zł.

Listopad 2017
Listopad 2017
Wersja elektroniczna

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2018 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.