image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

Złote Gody – pięćdziesiąta rocznica ślubu

W niedzielę 7 października 2018 roku odbyła się uroczystość związana z jubileuszem 50-lecia pożycia małżeńskiego par z gminy Łukowa.

            Z tej okazji w kościele parafialnym odbyła się msza święta. Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii ks. Waldemar Kostrubiec.
            Jubilaci odnowili przysięgę małżeńską i otrzymali pamiątkowe dyplomy od
ks. bp. Mariana Rojka.

Dalsza część uroczystości odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury.

W dowód uznania dla małżeństw, które razem przeżyły ze sobą 50 lat wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP oraz okolicznościowe dyplomy i kwiaty, które wręczyli Wójt Gminy Łukowa – Stanisław Kozyra, Kierownik USC- Elżbieta Kowalczuk, przewodniczący Rady Gminy Łukowa -Tadeusz Kraczek, zastępca Kierownika USC- Anna Jakuś.

 

Z zaproszonych 15 par małżeńskich w uroczystości uczestniczyli:

  1. HALINA I JAN BRYŁA
  2. KRYSTYNA I HENRYK BUCZEK
  3. STEFANIA I JAN CZERNIAK
  4. EUGENIA I HENRYK DZIKOŃ
  5. WANDA I BRONISŁAW GOCH
  6. STEFANIA I STANISŁAW GRZYWA
  7. LEOKADIA I STANISŁAW KOZYRA
  8. KAROLINA I HENRYK MATYSIAK
  9. KRYSTYNA I MARIAN MYSZKA

 

Słowa uznania za przeżyte 50 lat Jubilatom przekazał  Wójt Gminy Łukowa – Stanisław Kozyra, składając jednocześnie życzenia na dalszą drogę życia.

Specjalny program artystyczny przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Łukowej pod kierunkiem p. Anny Duńko.

Galeria zdjęć z uroczystości

 

15 października 2018 roku w GOK w Łukowej odbył się gminny konkurs historyczny pt. „Ojcowie Polski Niepodległej” organizowany w związku z 100. Rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zgłosiło się 16 uczestników - uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum, wyłonionych w eliminacjach szkolnych. Test wiedzy obejmował najważniejsze informacje o Józefie Piłsudskim, Ignacym Paderewskim, Wincentym Witosie, Ignacym Daszyńskim, Romanie Dmowskim, Wojciechu Korfantym i gen. Józefie Hallerze.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – MAGDALENA MARCZAK, uczennica Gimnazjum im. Pawła Adamca w Łukowej,

 

II miejsce – JAKUB BŹDZIUCH uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łukowej

- IGOR MAJEWSKI uczeń Gimnazjum im. Pawła Adamca w Łukowej,

 

III miejsce – TOMASZ DYRKA, uczeń Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łukowej

- MARTYNA WYRWA uczennica Szkoły Podstawowej im. por Edwarda Błaszczaka ps. GROM W Chmielku.

 

Laureaci zostaną nagrodzeni podczas obchodów uroczystości 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę – 11 listopada 2018 r. w kościele parafialnym w Łukowej.

 

Zdjęcia w Galerii..

Uroczystość objęta patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Minister Obrony Narodowej rozpoczęła się na cmentarzu partyzanckim w Osuchach. Wzięły w niej udział poczty sztandarowe, szkolne, kombatanckie i strażackie. Delegacje: rodzin uczestników bitwy, dyrekcji i uczniów ze szkół z Łukowej i Chmielka, władz gminnych i powiatowych wraz z przedstawicielem Urzędu Marszałkowskiego, Ks Proboszcz Parafii Łukowa, przedstawiciele wojska, kombatantów i  GRH "Wir" złożyli kwiaty i odmówili modlitwę.
Następnie wszyscy prowadzeni i asekurowani przez 30 motocyklistów zwartą, samochodową kolumną udali się do kościoła Miłosierdzia Bożego w Zamościu, gdzie w intencji uczestników bitwy pod Osuchami została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Śrutwy.
Po Mszy św. orkiestra wojskowa i kompania honorowa, poczty sztandarowe, władze, parlamentarzyści, leśnicy, harcerze, liczne delegacje służb mundurowych oraz przybyli z całej Polski członkowie Stowarzyszenia "Osuchy 1944" wzięli udział w ceremonii odsłonięcia i poświecenia murala. Malowidło znalazło się na 50. metrowym ogrodzeniu  Zakładu Karnego w Zamościu obok Szpitala Jana Pawła II. Uroczystego odsłonięcia dokonali uczestnicy bitwy pod Osuchami: Andrzej Wiśniewski ps. Szyszka, Włodzimierz Łój ps. Wir oraz sanitariuszka Sabina Wośkowiak ps. Tecza. Mural poświecił Jego Ekscelencja Ks. Bp Jan Śrutwa. Uroczystość zakończył koncert Jana Pietrzaka w Klubie Batalionowym. Organizatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie Rodzin Żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego „Osuchy 1944”. Współorganizatorami: 25. Batalion Lekkiej Piechoty w Zamościu oraz Prezydent Zamościa.

Główni sponsorzy przedsięwzięcia to: Pan Nadleśniczy Nadleśnictwa Józefów, Pan Nadleśniczy Nadleśnictwa Tomaszów Lubelski, Pan Nadleśniczy Nadleśnictwa Narol, Pan Nadleśniczy Nadleśnictwa Biłgoraj oraz Pan Prezes Grupy Azoty w Puławach.

Panowie z Zespołu Męskiego OPOKA z małżonkami; Starostowie dożynkowi: państwo Teresa i Janusz Kozyrowie, władze naszej Gminy i pracownik GOK reprezentowali Parafię i Gminę Łukowa na Dożynkach Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej 9 września 2018 r. w Krasnobrodzie.

Administratorzy "Łukowa na starej fotografii" prowadzą portal społecznościowy pod tym samym tytułem na Facebook-u pod adresem:
https://www.facebook.com/pages/%C5%81ukowa-na-starej-fotografii/230152847173317
Średni dzienny zasięg tej strony to blisko pół tysiąca wejść.
Administratorzy zachęcają do udostępniania i przesyłania ciekawych starych fotografii o podobnej tematyce, które można by pokazać mieszkańcom Łukowej i jej okolic.
Oczywiście wszystkie fotografie będą odpowiednio oznakowane informacją o ich autorze czy źródle pochodzenia.

Do nabycia w sklepach nowy numer "Gońca Łukowej", cena 3 zł.

Czerwiec 2018
Czerwiec 2018
Wersja elektroniczna

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2018 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.