image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

 Nasza Tanew w zimowej szacie - A.D.2017  ( fot.J.Zięba)


 ZIMOWISKO 2017

Tegoroczne „Zimowisko” organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej w dniach od 16 do 20 stycznia 2017 r. miało bogatą ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej.

Uczestnicy spotkali się z funkcjonariuszami policji z wydziału ruchu drogowego Biłgorajskiej Komendy Powiatowej Policji, mieli okazję nauczyć się kilku piosenek i tańców integracyjnych, rywalizowali pomiędzy sobą w licznych zawodach ruchowych i sportowych oraz uczestniczyli w zajęciach kulinarnych.

Wyjątkowo w tym roku dla dzieci zorganizowany został „Bal karnawałowy” z malowaniem buziek. W środę aktorzy z Krakowa przedstawili uczestnikom zimowiska bajkę „Złota kaczka”. Ponadto w bibliotece czekały na dzieci gry i zabawy oraz zajęcia plastyczne, podczas których przygotowywane były laurki dla Babć i Dziadków.

Na zakończenie dla 26 uczniów szkół podstawowych GOK przygotował specjalne dyplomy i upominki.

Frekwencja była nieco niższa niż w latach ubiegłych ze względu na epidemię grypy.

Dla gimnazjalistów w czasie ferii były zorganizowane zajęcia breakdance.

Warto aktywnie spędzić ferie, bo oprócz dobrej zabawy można się wiele pożytecznych rzeczy nauczyć.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć z zimowiska oraz styczniowej zimy...

 Łukowski IV Orszak Trzech Króli różnił się od trzech poprzednich trasą i frekwencją uczestników.

6 stycznia 2017 o o godz. 13.00 w świetlicy Łukowej I ( na wprost Stacji Paliw ) odbyła się zbiórka uczestników. Na scenie świetlicy wystawiona została scenka „ U Heroda” w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Chmielku. Dzieci wystąpiły w pięknych strojach. Wymarszowi orszaku w kierunku Chmielka towarzyszyło błogosławieństwo ks. proboszcza łukowskiego.

Na czele szła Gwiazda niesiona przez przedstawiciela Chóru z Chmielka.

Za Gwiazdą podążali królowie z  trzech wsi: Łukowej, Chmielka i Babic. Mróz i bardzo śliska nawierzchnia drogi powiatowej uniemożliwiła uczestnictwo koni.

Za aniołków i pastuszków przebrani byli uczniowie Szkoły Podstawowej z Chmielka.

W Świętą Rodzinę wcieliły się dzieci ze Szkoły Podstawowej z Babic.

Gimnazjaliści byli rozpoznawalni po swoich czerwonych strojach. Nie zawiedli członkowie zespołów śpiewaczych i chórów prowadzący w czasie orszaku śpiewy kolędowe. Uczestniczyły władze gminne.

Droga okazała się niezbyt uciążliwa, nie było wiatru i w rozśpiewanej atmosferze, której przewodniczył przez pewien odcinek ks. proboszcz chmielecki szybko dotarliśmy do kościoła w Chmielku. Na schodach czekały na wszystkich słodycze i mandarynki ufundowane przez GOK w Łukowej – głównego organizatora orszaku. W świątyni Małemu Jezusowi pokłonili się Trzej Królowie i rozpoczął się wspaniały koncert kolęd w wykonaniu kwartetu męskiego „Wyszywanka” Tarnopola. Profesjonalni muzycy zaprezentowali utwory polskie i ukraińskie. Było to niezwykłe przeżycie artystyczne i duchowe.( Niech żałują wszyscy, którzy nie mieli szczęścia to przeżyć.)

Następnie odprawiana została Msza św. w intencji uczestników orszaku pod przewodnictwem ks. Marka Tworka i ks. Waldemara Kostrubca. Po Mszy św. pani dyr. GOK wręczyła nagrody niespodzianki dla rodzin, których członkowie byli przebrani. Podziękowała szkołom za udział, a druhom strażakom za czuwanie nad bezpieczeństwem.

Na zakończenie panie z chóru chmieleckiego poczęstowały wychodzących pięknie udekorowanymi, domowymi ciasteczkami.

W Szkole Podstawowej w Chmielku zorganizowany został „opłatek” dla wszystkich zespołów i chórów Gminy Łukowa.

Szkoda, że ze względu na niską temperaturę tak mało ludzi uczestniczyło w orszaku. Mróz wcale nie okazał się tak groźny.

Galeria zdjęć..

 

Najnowszy numer Gońca Łukowej już w sklepach!

 

GOK w Łukowej zaprasza do udziału w

IV Orszaku Trzech Króli, Łukowa - Chmielek

6 stycznia 2017

który rozpocznie się o godz. 13.00 przy świetlicy w Łukowej I ( na wprost Stacji Paliw )

a zakończy w kościele w Chmielku.

W tym roku nagrody szczególne wręczone zostaną Rodzinom, których wszyscy członkowie

wystąpią w strojach (minimum korona i peleryna).

 

 

 

 

"Brązowy Dyplom" w swojej kategorii zdobył chór "Harmonia" w VII Krakowskim Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych. W festiwalu brały udział chóry z Łotwy,Czech,Chorwacji, Włoch,Rumunii,Słowacji,Węgier,RPA i Polski.

Występy chórów oceniało międzynarodowe jury. Nasz chór był najmłodszym na festiwalu i jak zwykle zyskał sympatię słuchaczy i jurorów. Kościół Piotra i Pawła na widowni zgromadził między innymi dawnych chórzystów "Harmonii" , znajomych oraz rodziny dzieci występujących na festiwalu. W piękny poranek niedzielny chór zwiedził Muzeum Ojca Świętego, a później w Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach uczestniczył w oprawie Mszy Św., po której dał swój słynny już " Koncert Papieski" .Chór był bardzo gościnnie przyjęty przez księży tej parafii i w przyszłości zamierza ponownie skorzystać z ich zaproszenia.Południe niedzielne spędził w stolicy polskich Tatr-Zakopanem.W Krakowie zadebiutowali:Malwina Paluch,Michalina Wszoła,Maciek Dumienik oraz jego sześcioletnia siostrzyczka Maja.

Administratorzy "Łukowa na starej fotografii" prowadzą portal społecznościowy pod tym samym tytułem na Facebook-u pod adresem:
https://www.facebook.com/pages/%C5%81ukowa-na-starej-fotografii/230152847173317
Średni dzienny zasięg tej strony to blisko pół tysiąca wejść.
Administratorzy zachęcają do udostępniania i przesyłania ciekawych starych fotografii o podobnej tematyce, które można by pokazać mieszkańcom Łukowej i jej okolic.
Oczywiście wszystkie fotografie będą odpowiednio oznakowane informacją o ich autorze czy źródle pochodzenia.

Do nabycia w sklepach nowy numer "Gońca Łukowej", cena 3 zł.

Grudzień 2016
Czerwiec 2016
Wersja elektroniczna

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2017 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.