image1 image2 image3 image4 image5 image6 image7 image8 image9 image10 image11 image12 image13

Rok 2017 uchwałą Sejmu ogłoszony został Rokiem św. Brata Alberta. W związku z tym Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej zorganizował Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Adama Chmielowskiego – Św. Brata Alberta, który odbył się 20 marca 2017 r. w GOK. Wzięło w nim udział 23 uczniów z 3 szkół z terenu gminy łukowskiej i obszańskiej. Uczestnicy konkursu, jeszcze w marcu będą mieli możliwość nawiedzić grób św. Brata Alberta i obejrzeć wystawę Jego obrazów. Dla zwycięzcy konkursu wyjazd będzie gratisowy.

Konkursowi towarzyszyła wystawa prac dzieci z koła plastycznego działającego przy GOK poświęcona życiu i twórczości Chmielowskiego

Zdjęcia w galerii..

 

16 lutego 2017 r. pożegnaliśmy sanitariuszkę z oddziału "Rysia" Zofię Warchał, uczestniczkę bitwy pod Osuchami. Odchodzą od nas następni nieliczni już bohaterowie czasu wojny.16 marca br. zmarł Stanisław Mazur żołnierz AK związany z naszą gminą.

 

 

Zaszczycał swoją obecnością kolejne edycje Konkursu o Armii Krajowej i Batalionach Chłopskich na Ziemi Biłgorajskiej. Brał czynny udział w uroczystościach rocznicowych w Osuchach m. in. niosąc dary ofiarne z innymi żołnierzami AK i BCh lub czytając czytania podczas Mszy św. polowej.


Wspaniały, uroczy, ciepły Człowiek z nienagannymi manierami, elegancją, chęcią niesienia bezinteresownej pomocy, rozbrajający uśmiechem oraz trafnym żartem. Bez reszty oddany Ojczyźnie, tej Wielkiej - Polsce i naszej Małej – Biłgorajszczyźnie.

Dla Niego w tym roku w Osuchach zakwitną wrzosy i rozszumią się sosny. Jego będziemy widzieć w każdym umundurowanym Kombatancie.

Majorze Stanisławie Mazur „Wrzos”! Dziękujemy za Twoje życie i poświecenie, za to, że dane nam było Cię poznać.

 

 

II Miejsce w Gimnazjadzie Powiatowej w piłce ręcznej - 21.02.2017.

 

Miejsce akcji: hala sportowa ZSBiO w Biłgoraju

Przebieg akcji:

Łukowa – MKS Biłgoraj G. nr 3 10 – 5

Łukowa – Frampol 14 – 1

Finał:

Łukowa – Aleksandrów 4 – 7

W rolach głównych: Karolina Szostak (kpt. 17 goli), Aleksandra Dziurdza, Natalia Bździuch, Iza Golba, Kamila Słoma, Aleksandra Stasiejko, Daria Szoździńska (bamkarz),

w pozostałych rolach: Katarzyna Grzyb, Katarzyna Gumiela, Anna Bosak, Klaudia Paczwa, Natalia Goch, Aleksandra Jurkiewicz, Barbara Turek.

Ponadto specjalne podziękowania dla osób biorących udział w przygotowaniach do zawodów: Wiktoria Grzyb, Malwina Paluch, Magda Paczwa, Magda Marczak, Amelia Bosak, Amelia Dzikoń.

Scenariusz, reżyseria, efekty specjalne: Mirosław Okoń ;)

 

 

Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt

o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Skierbieszowie – 28.02.2017

Startowało 6 drużyn (Łukowa, Miączyn, Stary Zamość, Skierbieszów, Jarosławiec, Nielisz)

Wyniki:

mecze grupowe:

Łukowa - Miączyn 0-1

Łukowa - Stary Zamość 1-0

półfinał: Łukowa - Jarosławiec 4-0

finał: Łukowa - Miączyn 0-2

Skład: Aleksandra Dziurdza (kpt.), Karolina Szostak (1 gol), Natalia Goch (4 gole), Katarzyna Gumiela, Daria Szoździńska (br.), Paulina Smolak, Anna Guzorczuk, Kamila Czerwonka, Dominika Ważny.

II miejsce w zawodach i tytuł najlepszej zawodniczki turnieju dla Karoliny Szostak.

 
 

 

 

 Babosiada Łukowska 2017

W niedzielę – 5 marca 2017 r. pięknie udekorowaną sceną Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej zawładnęli młodzi artyści: śpiewacy, tancerze, recytatorzy, kabareciarze. Program dedykowany był był Kobietom z okazji zbliżającego się Ich święta, które w Łukowej od wielu lat zwane jest "Babosiadą". Sala nie mogła pomieścić przybyłych na akademię mam artystów i babć oraz licznie zgromadzonych mieszkanek naszych wsi. Miło nam, że Panie pośmiały się, odpoczęły od codzienności, może poczuły się docenione... .

Na scenie prezentowali się Chorzyści "Harmonii" i "Harmonii Folk", młodzi śpiewacy z "Wiolinek" oraz instrumentaliści prezentujący na fletach muzykę dawną z zespołu "Musicus" – wszyscy pod kierownictwem p. Sławomira Kuczka. Pięknie śpiewał Mariusz Hyz, wspaniele grał na akordeonie guzikowym Mikołaj Wybacz z Niska oraz cudownie tańczyły siostry Winnickie i dzieci z dwu grup koła tanecznego p. Ewy Chuchro pracującego przy GOK.

Panie otrzymały zrobione przez koło plastyczne papierowe kwiatki i poczęstowały się na zakończenie "czymś słodkim".

Pani dyr. GOK podziekowała wykonawcom i swoim pracownikom za włożoną ogromną pracę w organizację święta, najlepsze życzenia Paniom złożył Pan Wójt.

Imprezie towarzyszyła promocja najnowszego wydawnictwa GOK pt. "Gmina Łukowa. Przewodnik", który ukazał się w ramach obchodów 40. rocznicy powstania łukowskiej placówki kultury. Można było także nabyć niektóre wcześniejsze wydawnictwa GOK.

 

Podczas imprezy odbędzie się promocja pierwszego przewodnika poświęconego Gminie Łukowa wydanego przez GOK  w ramach obchodów 40. lecia istnienia Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii..

 
Fundacja Inicjatyw Lokalnych Oddział w Janowie Lubelskim pragnie poinformować o realizacji kolejnego projektu - "ERA MŁODYCH ZAWODOWCÓW", w którym do udziału zaprasza osoby młode od 15 do 29 r.ż., pozostające bez pracy, niezarejestrowane w urzędach pracy w tym: długotrwale bezrobotne, niepełnosprawne i o niskich kwalifikacjach, zwłaszcza nie uczestniczące w kształceniu i szkoleniu.
Celem projektu jest podniesienie szans młodych osób na zatrudnienie poprzez objęcie kompleksowym wsparciem doradczo-szkoleniowym oraz umożliwienie zdobycia doświadczenia zawodowego podczas udziału w 4-miesięcznym stażu zawodowym.
 

Administratorzy "Łukowa na starej fotografii" prowadzą portal społecznościowy pod tym samym tytułem na Facebook-u pod adresem:
https://www.facebook.com/pages/%C5%81ukowa-na-starej-fotografii/230152847173317
Średni dzienny zasięg tej strony to blisko pół tysiąca wejść.
Administratorzy zachęcają do udostępniania i przesyłania ciekawych starych fotografii o podobnej tematyce, które można by pokazać mieszkańcom Łukowej i jej okolic.
Oczywiście wszystkie fotografie będą odpowiednio oznakowane informacją o ich autorze czy źródle pochodzenia.

Do nabycia w sklepach nowy numer "Gońca Łukowej", cena 3 zł.

Grudzień 2016
Czerwiec 2016
Wersja elektroniczna

Kontakt z nami

Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej
Łukowa 569A
23-412-Łukowa

tel. 84 6874060, 6874053
e-mail: gokluk1@wp.pl
administrator: informatyk@lukowa.pl

Copyright © 2017 Oficjalny serwis internetowy Gminy Łukowa. Wszelkie prawa zastrzeżone.